Valmo Kriisa: võistkonnavaim on paigas, varem on seda puudu jäänud

Korvpalli Balti keti kariturniiril paistis suurepäraselt silma tagamängija Kerr Kriisa, kes tabas mängus Leeduga kaheksa kaugviset ja korjas 26 punkti. Eesti sai jagu nii Leedust kui ka Lätist ja võitis koduse turniiri.

19-aastase Kerr Kriisa isa Valmo oli samuti tuntud kaugviskaja ja printsipiaalne võitleja. "Juttu on palju olnud ja tegusid mõnevõrra vähem. Et nüüd teod järele tulevad, siis on süda rahulikum," võttis ta intervjuus ETV saatele "Ringvaade" mängud kokku.

Eesti noore koondise perspektiivi on tõesti viimastel aegadel kõvasti kiidetud. "Materjali on päris palju, millest saab voolida. Helgem on ta igal juhul kui mingid hetked tagasi," nõustus Valmo Kriisa.

"Noor on küll, aga enamus põhitegijaid läheb piiri taha, kust saab kogemusi, uusi teadmisi. Kui sinna võetakse, siis järelikult on potentsiaali ja midagi veel."

Valmo Kriisa ei jälginud vaid poja tegemisi. "Eks ikka vaatad professionaalsest kretinismist. Muid nüansse ja värke. Vaatad ju kõiki mängijaid. Vaatad, kuidas Kerr sinna ansamblisse satub ja mis ta seal toimetab. Eks ikka on hea meel, kui sisse läheb. Õnnestumiste juures ei saa ju nutta."

Meeskond mängis tema sõnul väga hästi. "Mulle meeldis ka Läti mängu algus. Vahepeal tekkisid seal probleemid. Ma ütlesin seda juba enne, kui oli valikmängude aeg. Võistkond on soonel ja võistkonnavaim, üksteise tagant ergutamine - see on paigas. On olnud väga heade koosseisudega satse, kel just see on puudu jäänud. Nagu öeldakse - siit on hea edasi minna."

Kerr Kriisa ise ennast sangariks ei pidanud ja rõhutas korduvalt, et edu tõi võistkondlik mäng. Leedulaste varasem jutt, et Eesti pole korvpalliriik, teda ei morjenda. "Ma arvan, et oleme sinnapoole liikumas. Et Eestit kossuriigina tõsisemalt võetakse," lausus Kerr Kriisa.

"Veebruaris Itaaliaga mängisime päris soliidselt ja ise andsime lõpus ära. Ma arvan, et suudame tulevikus päris korralike riikidega mängida, kui ise teeme tööd edasi nii nagu oleme seni teinud."

Ise loodab 19-aastane Kerr saavutada mängijana rohkem kui isa. "Kaugemale jõuda võiks ikka. Isa väga kaugele ei jõudnud. Siis on vaja, et perest keegi kaugemale jõuab."

Konkreetsemaid unistusi ta aga avaldada ei soovinud. "Jooksvalt peab vaatama. Mul endal mingid mõtted ja unistused on, aga peab tööd edasi tegema."

Mida õpetab NBA? Mängima või näitlema? E"elkõige õpib üksi mängima. NBA meeskonnamänguna ei ole kõige parem näide, mida vaadata. Pigem vaatad talente, kuidas mängitakse üks-ühte. Euroopa korvpall on ikka korvpall."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: