Kardispordi meistrivõistluste etapil jagus põnevust viimaste meetriteni

Joosep Planken
Joosep Planken Autor/allikas: Tõnis Krikk

Muutuvates ilmaoludes sõidetud kardispordi Eesti meistrivõistluste kolmas osavõistlus pakkus igas võistlusklassis nii põnevust kui draamat ning seda lausa kuni võistluse viimaste meetriteni välja.

Kardispordi pealekasvuklassis Cadet oli rajale tulnud koguni 14 noort võidusõitjat, mis on rekordiline tulemus just seetõttu, et meistrivõistluste arvestust selles klassis ei peeta. Viimastel aastatel rohkem demonstratsioonsõiduks rajal käinud klass on aga tänavu rajale toonud hulganisti talendikaid väikseid sõidumehi, kellest juba tuleval aastal siirduvad nii mõnedki edukalt osalema väikeimasse EMV-klassi Micro. Aravetel vedas pikka võistlejaterivi finišisse Jako Samm, tema järel teisena Jesper Kors ja kolmandana Mathias Haug.

Klassis Micro oli päeva esimene pool Tanel Karu valitseda. Finaali otsutavates vaatustes haaras aga liidrikoha juba sel hooajal võidutsenud Johannes Kasemaa, kes tõrjus ülipõneva finaalsõidu viimaste meetriteni temast vaid mõned sekundikümnendikud tagapool lõpetanud Karu ja Meryl Peldese rünakuid.

Veidi suuremate ehk kuni 14-aastaste klassis Mini pidi etapivõit selguma kahe tiitlipretendendi ehk Andri Tsikini ja Richard Viigisalu vahel. Kui Viigisalu näitas päeva esimese poole jooksul oma paremust just vihmastes oludes, oli finaaliks täielikult kuivanud rajal kiirem Tsikin. Ring-ringi järel pisikeste sammudega vahet vähendanud Tsikin sai mõned ringid enne finišilippu lõplikult ette ning tagas sellega endale hooaja teise järjestikkuse etapivõidu. Kolmandal kohal lõpetas samuti tubli sõidu teinud Eric Marcus Jaanimets.

Otseveoliste klassi OK Junior arvetuses käis võistluspäeva vältel duell esikohale Oskar Männametsa ja Joosep Plankeni vahel. Kahe eelsõidu võidud jagati omavahel enam-vähem vennalikult, sest kuigi esimeses neist edestas Männamets Plankenit finišijoonel vaid 0,03 sekundiga, pidas peakohtunik finišijoonel ületades tema positsiooni kaitsmist reeglitevastaseks ning määratud ühesekundiline ajatrahv kukutas ta teiseks. Otsustavasse finaalsõitu startis Männamets siiski esikohalt, kuid Planken oli seal temast märgatavalt kiirem, viies möödumismanöövriga endaga kaasa ka peaaegu kogu ülejäänud võistlejaterivi ja jättes Männametsa sellega ilma isegi poodiumikohast.

Kuna meeletu edumaa sisse sõitnud Plankenit enam püüda ei õnnestunud, kuulus jagamisele teine ja kolmas koht. Võitlusse asusid siin koguni viis võidusõitjat, kelle seast tundusid esialgu kõige nõudlikumaks taotlejaks kaks tüdrukut - Carmen Kraav ja Henrietta Olak. Tagantpoolt tegid aga marulist tempot Mark Dubnitski ja Damir Mingazov, kes leides tee mööda kiirest tüdukuteduost, kindlustasid endale seeläbi poodiumikohad.

Kiires OK klassis näitas Raplas tippvormi Siim Leedmaa, kes pärast ülivõimsat võitu meistrisarja teisel etapil Põltsamaal, näis olevat võidukursil ka Aravetel. Finaalis aga tabas tema karti tehniline rike ning suhteliselt lihtsa võidu noppis seetõttu Markus Kajak.

Kiireimas klassis KZ2 oli ajasõitudes harjumuspäraselt eesotsas Georg Kõss. Pooleldi kuivavates oludes sõidetud eelsõitudes suutsid aga kõige kiiremini etteantud distantsi läbida Sten Dorian Piirimägi ja Kaspar Kallasmaa. Eriti just Kallasmaa vaatemängurohke sõit päeva teises eelsõidus väärinuks talle päeva sõitja tiitli omistamist. Paraku jäi finaalis suur duell Piirimägi ja Kallasmaa vahel nägemata, sest Piirimägi hoidis liidrikohal täpselt nii turvalist vahet, kui seda 25-ringilise võistlussõidu võitmiseks vaja oli.

Eesti meistrivõistlustel jääb sõita veel kaks etappi.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: