Eesti naiste rannavõrkpalli esiduo treenib koos meeste tippudega

Eesti naiste rannavolle esiduo Liisa Soomets ja Heleene Hollas on kodumaal kogunud juba mitmeid tiitleid. Hoolimata, et võistluspausi tõttu ei saadud see hooaeg suuremale rahvusvahelisele areenile minna, on mõlemad naised positiivselt meelestatud.

Nädalavahetusel kõrgetasemelisel Läti meistrivõistluste teisel etapil neljanda koha saanud Heleene Hollas ja Liisa Soomets on praegu kahtlemata naistest Eesti rannavõrkpalli esiduo. 23-aastaste pallurite head klappi märgati juba pea kaheksa aastat tagasi ning ise toovad nad oma peamiste tugevustena välja Soometsa kiiruse ja Hollase tugeva bloki.

"Seitse-kaheksa aastat tagasi loodi rannavõrkpallikoondised ja mind valiti sinna koos Heleenega. Seal Kristjan Kais, tolleaegne noortekoondise treener, märkas ka meie sobivust ja pani meid koos paari mängima ning sealt alates olemegi kokku jäänud. Ei kujuta enam ette, et kellegi teisega mängiks," rääkis Soomets intervjuus ERR-ile.

Naised treenivad kahe treeneri, Tartus Karl Jaani ning Tallinnas Indrek Verro käe all. Eestis Soometsale ja Hollasele tugevat naiskonkurentsi pole ning seetõttu on mitmed trennid koos meeste tipppaaridega.

"Siin Tallinnas on meil väga hea, sest siin Indrek Verro käe all treenime koos Eesti parimate meespaaridega ja see on meile kindlasti väga kasulik ning me oleme väga rõõmsad, et saame seda teha," rääkis Hollas.

Selleks hooajaks oli naistel planeeritud esimene professionaalsem aasta, kuid koroonaviirusel olid teised plaanid. MK sarja etapid tühistati või lükati edasi.

"Suve lõpu poole on septembris miskit toimumas, aga veel ei tea kas võtame need plaani," jätkas Soomets. "Praegu saame mängida Läti karikasarja ja sealne tase on päris okei. Saab päris hästi madistada seal lätlastega."

Üks suuri eesmärke on Hollasel ja Soometsal treenida sellel kevadel ära jäänud ning järgmisesse aastasse lükatud olümpia kvalifikatsiooni teiseks ringiks. Võistluspausis näevad nad ka positiivseid külgi.

"Meie spordimõistes, nii-öelda see paus ja just see, et võistlused on ära jäänud või edasi lükatud, on meie puhul pigem kasuks tulnud kui kahjuks. Saame nii-öelda lisa-aasta, treenida, saada oma tiim veel tugevamaks ja kõike veel arendada edasi," lisas Soomets.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: