Väga paljud Jaapani sportlased on kannatanud väärkohtlemist

Olümpiarõngad Tokyo linnas
Olümpiarõngad Tokyo linnas Autor/allikas: SCANPIX/SIPA

Human Rights Watch aruande põhjal on noored Jaapani sportlased kannatanud treeningute ajal nii füüsilise, verbaalse kui seksuaalse väärkohtlemise all.

Aruandes uuriti 800 sportlast 50 erinevalt alalt. "Väärkohtlemised hõlmavad enda all nii löömisi kui ka näiteks toidu ja joogi piiramist," ütles Minky Worden. "Human Rights Watch kutsub Jaapanit üles tegelema nende probleemidega."

Küsitletud sportlastest olid 381 kuni 24 aasta vanused. 19% neist väitsid, et neid on treeningutel löödud või pekstud. Kõikide vastanute seast tunnistas 18%, et nende peal on kasutatud verbaalset vägivalda ning 5% ütles, et on langenud seksuaalse väärkohtlemise ohvriks.

Aruande koostajad on ühendust võtnud Jaapani Olümpiakomitee ja spordinõukoguga. Juba 2013. aastal selgus, et enam kui 10% Jaapani sportlastest on olnud kiusamise või ahistamise ohvrid. Toona lubas Jaapani Olümpiakomitee astuda koos alaliitudega vajalikke samme, et olukorda parandada. Näiteks kärbiti judoliidu rahakotti peale seda, kui tuli välja, et sealsed treenerid on füüsiliselt väärkohelnud naissportlasi.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: