Korvpallikoondise treeningutega liitunud Nurgeril uut välislepingut veel pole

Eesti meeste korvpallikoondise treeningutega liitus sel nädalal Rauno Nurger, kes mängis karjääri teise profihooaja tihedas Hispaania esiliigas. Pandeemia tõttu pooleli jäänud hooajal Breogani klubi eest mänginud Nurgeril uut välislepingut veel pole.

Eesti meeskonna ühistreeningutega liitunud 26-aastane ja 2.08 pikk tsenter Rauno Nurger tunnistas, et trennid koondise korvpallikodus tõmbas hapnikukraanid kinni, sest ta tuli Hispaaniast, kus pandeemiast tingitud karmide piirangute tõttu ei saanud mitu kuud pallitrenne teha.

"Vorm ei ole just kõige parem. Ma olen nüüd saalis kolmandat korda nelja kuu jooksul. Hispaanias ei olnud mul kahjuks võimalik saali minna. Seal olid meil saalid kinni, aga õnneks sain ma vähemalt viimasel kuul teha jõusaali. Ma sain natukene vähemalt vormi hoida ja nii palju, kui ma väljas jooskams sain käia, nii palju sain samuti vormi hoida," rääkis Nurger intervjuus ERR-ile. "Korvpalli poole pealt jäi niimoodi, et nii palju, kui ma väljas sain ise viskamas käia, nii palju sain teha. Eestis on hea olla, saab korralikult korvpalli mängida ja end vormi ajada. Esimene nädal on päris raske olnud, ma ei hakka valetama."

"Hispaanias olid väga karmid reeglid. Siiamaani on tänavatel inimestel maskid ees. Poodi minnes on ukse juures kilekotid ja kindad ning ilma maskita ei saa isegi sinna sisse minna. Kõik poed nõuavad, et sul peab mask ees olema, need reeglid on väga ranged seal," jätkas Nurger. "Esialgu tegime elukaaslasega kodus joogat ja esimesed kaks kuud oli üldse nii, et väga palju korterist välja ei saanud. Käisin päeva jooksul korra koeraga jalutamas ja siis tulin kohe koju tagasi ning istusin seal ülejäänud päeva."

Nurger mängis Loode-Hispaanias asuva Lugo linna edukama võistkonna Breoganiga sealses esiliigas. Põhiviisikusse kuulunud ja 24 mängu jooksul keskmiselt 19 minutit võidelnud, 7,2 punkti visanud ja neli lauda võtnud Nurgeri tiimis oli rotatsioon tugev, sest mehi oli tiimis kümnest riigist. Märtsis, kui pandeemia Hispaania esiliiga peatas, oli Nurgeri tiim 18 meeskonna seas kaheksandal kohal ja liidrist vaid kolme punkti kaugusel.

"Eeldused olid vähe suuremad. Kahjuks hooaeg lõppes varem ära kui lootsime. Tundus, et me saime end lõpu poole vähe rohkem käima. Me mängisime lõpu poole esikohal oleva klubiga ja me võitsime neid kodus üle 20 punktiga. Oleks hooaja lõpuni mänginud, siis meil oleks võinud olla päris head šansid," rääkis Nurger. "Tiimis oli meil väga palju erinevaid rahvuseid. Meil oli rumeenlased, serblased, ameeriklased, eestlased ja igalt poolt ümberringi. Ma arvan, et meil oleks võinud hooaeg paremini minna, aga iseenda koha pealt jäi pigem positiivne mulje."

Nurgeri meeskonna kodusaalid oli 6500 kohta. Ka eestlane ise tunnistas, et neil oli üks esiliiga paremaid kodusaale. "Meil olid saalid alati rahvast täis ja fännid olid meil väga hullud. Kui me mängisime halvasti, siis fännid panid kohe tuld, saime igalt poolt ja nad kirjutasid ka meile, aga kui läks hästi, siis olid kõik väga rõõmsad," kirjeldas Nurger, kelle sõnul on Hispaania esiliigas väga tihe konkurents. "Eelmisel aastal ja sel aastal samamoodi oli nii, et kui võidad mängu, siis võid tõusta kaks-kolm kohta ja samamoodi kaotades. Väga-väga tihedad on need mängud seal, kõik on suutelised kõiki võitma. Ühelegi mängule ei saa lõdvalt minna, iga kord peab võitlema oma koha eest."

Kuna esiliiga meeskonnad on üle Hispaania laiali, siis sai Nurger väga palju reisida. Üks kohtumine toimus isegi Aafrikas. "Üks tiim asub Aafrikas ja sinna tuli minna lennukiga, aga hooaja esimesele mängule minnes oli meil kohe 17-tunnine bussireis. Õnneks me tegime selle kohe alguses ära ja siis nii pikki reisi enam polnud. Päris tihti tuleb siiski 10+ tunniseid bussireise ette," rääkis Nurger.

Eestlase sõnul on tal korvpallurina veel palju kohti, mille kallal töötada, kuid peamine eesmärk on igal aastal sammuke edasi liikuda. "Tundsin end sel aastal stabiilsemana. Eelmisel aastal mängitir rohkem läbi minu, sel aastal olid meil paremad mängijad ja palli jagus kõigile," ütles Nurger, kellel uut lepingut taskus pole. "Hetkeseisuga ei ole midagi teada. Mul oli 1+1 leping ehk kui oleks läinud üles, siis oleks leping jätkunud, aga nüüd on leping kahjuks läbi. Nüüd tuleb oodata. Võib -olla selle kuu või augusti jooksul saab teada, kuhu mängima lähme." Nurgeri sõnul eelistaks ta jätkata Hispaanias, kuid kui mujalt tuleb paremaid pakkumisi, siis tuleb sinna minna.

Vaata ka ETV spordisaate klippi:

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: