Võrkpallis eelarved kahanevad, aga tase võib isegi tõusta

Foto: Siim Lõvi/ERR

Saaremaa võrkpalliklubi jätkab tegevust ja alustab sügisel koduses liigas neljandat hooaega. Klubi mänedžeri Hannes Sepa sõnul on meeskond suures osas komplekteeritud, peatreeneri nimi avalikustatakse kolmapäeval. Klubi eelarve jääb kindlasti mõnevõrra väiksemaks.

"Hästi ümmarguselt 10-30 protsenti on see väiksem. Sõltub, milliseid kokkuleppeid väiksemate toetajate osas on võimalik saada. Sõltub, kas sel aastal üldse piletitulu on. Üldjoontes on meie jaoks meeskond väga suures osas paigas," lausus Sepp intervjuus Vikerraadiole.

"Kolmapäevaks tahaks loota, et reaalselt on allkirjad all ka treenerilepingul. Kokkulepped on juba olemas. Seejärel järgemööda igal nädalal saame avalikustada kaks-kolm mängijat. Töö jätkamise nimel käis mitu kood."

"Eks meeskonna komplekteerimisel oleme juba varem eelläbirääkimisi alustanud, aga lõplikku kindlust oli hea välja öelda täna, sest täna oli ka viimane registreerida Credit24 Meistriliigasse. Ajaliselt see meie toimetustega ka ilusti sobis," jäi Sepp rahule.

Märtsis toimusid Kuressaares rohkearvulise publiku ees Saaremaa ja Milano eurosarjamängud, kust sai alguse Saaremaa koroonaviirusepuhang. Sepa sõnul on viimased kuud olnud klubile rasked, aga jätkama motiveeris suuresti just kogukonna tugi.

"Eks periood oli klubile moraalselt väga keeruline. Klubi on toimetanud alati oma parimas usus ja küsinud nõu oma ala spetsialistidelt. Parimatelt, kes Eestis sel alal saavad olla. Tänaseks loomulikult teame, et omajagu liine tuli pealtvaatajatelt, kes tulid oma koolivaheaegadelt. Aga see on juba minevik, seda keegi muuta ei saa," tõdes ta.

"Kohalik kogukond on meid alati toetanud. Väga suures enamuses on need inimesed, kes on oodanud seda tänast uudist ja väga õnnelikud, et saame siit samamoodi edasi minna. Toetajatele seda põhjendada ei ole vaja. Neil sellist arusaama pole olnud, et klubi oleks midagi valesti teinud. Küsimus on lihtsalt, kuidas nende äridel läheb - kas on võimalust toetada või ei ole."

Hooajale ette mõeldes on Hannes Sepa sõnul selge, et klubid peavad hakkama saama väiksemate eelarvetega, kuid see ei pruugi tähendada koduse liiga taseme langust.

"Ma isegi arvan, et võib-olla keskmine tase... ma ei tea, küll täpseid koosseise, aga olen kuulnud kuulujutte erinevate võistkondade komplekteerituse tasemest. Eelarved on langenud, aga mingid mängijad on ripakile jäänud ja palgad poole võrra vähenenud, kes tahaksid Eestisse ja Lätti tulla."

"Tase ehk isegi tõuseb," pakub Sepp. "Küsimus on see, kuidas rahvas sellest osa saab: kas neid lastakse saali, kas vaatamine on vaid ekraani ees. Seda näitab aeg. Aga muus osas saab võrkpallisõber väga atraktiivse hooaja."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: