Eesti korvpallinaised ja -neiud võtsid Soome 3x3 turniirilt kolmikvõidu

Eesti korvpallinaised ja -neiud võtsid Soome 3x3 turniirilt kolmikvõidu
Eesti korvpallinaised ja -neiud võtsid Soome 3x3 turniirilt kolmikvõidu Autor/allikas: tanavakorvpall.ee

FIBA U-18 3×3 korvpalli maailmameistrivõistlusteks valmistuv U-18 neidude ja 3×3 Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks valmistuv naiste 3×3 koondise kandidaadid said Soome 3×3 korvpalli meistrivõistluste avaetapilt kolmikvõidu.

Võitjaks tuli võistkond Estonia U-18 white, kes mängis koosseisus Anna Gret Asi, Marta Eleri Jaama, Maarja Grünmann ning Viktoria Kisseljova. Finaalis alistati tulemusega 13:12 võistkond Estonia U-18 blue koosseisus Marie Anete Sepp, Anete Elisabeth Adler, Hanna Maria Sibul ja Helena Stina Svilberg, kirjutab tanavakorvpall.ee.

Võitjatiim alustas turniiri kahe kaotusega ning oli üks kahest tiimist, kes üheksa võistkonna seas pidi alustama 1/16 finaalist. Edasi jätkus teekond play-off'is võidukalt, kui kõigepealt alistati Soome tiim Katukisat 13:3, seejärel Soome tiim B.L.M. 11:8 ja seejärel ka Eesti naised 18:8. Finaalis saadi napp võit ka seni vaid võite tunnistanud Eesti U-18 teise neidude tiimi üle.

Kolmanda koha sai Eesti naiste võistkond koosseisus Annika Köster, Jane Svilberg, Kadri Ann Lass ja Sofia Košareva.

Naiste arvestuses võttis turniirist osa kokku üheksa võistkonda, kus lisaks Eesti 3×3 tiimidele osalesid mitmed Soome kõrgliiga ja rahvuskoondiste endised ja tänased mängijad.

Võistkondadega Soomes kaasas olnud Eesti 3×3 peatreener Siim Raudla andis naiste kolmikvõidu puhul seekord pikema kommentaari: "Esmalt tahaks öelda nähtu põhjal, et pole sellel paljukirutud Eesti naiste korvpallil häda midagi, tuleb endasse lihtsalt rohkem uskuda. Hea meel on selle üle, et suutsime ikkagi Soomel, kes meist tüdrukute ja naiste korvpallis on sammu mööda astunud, nende koduväljakul kolmikvõidu näol selja prügiseks teha. Seda enam, et nende naiskonnad koosnesid peaasjalikult Soome kõrgliiga, noortekoondiste või rahvusnaiskonna praegustest või endistest mängijatest."

"Ma usun, et tüdrukud said päris kõva emotsiooni ja motivatsiooni korvpalliga professionaalselt edasi tegelemiseks," jätkas Raudla. "Näiteks võitjanaiskonda kuulunud 15-aastane Marta Eleri Jaama (2005. sündinud) ei olnud veel nädala alguses Kuremaa laagris kindelgi, kas tahab turniiril osaleda. Vaadates aga otsa augusti lõpus toimuvale U-18 MM-ile, siis kindlasti ei ole mõtet liigselt rinda kummi lüüa, tegu oli meie jaoks siiski pelgalt kontrollturniiriga, kuid samas andis see mingil määral kindlustunnet, et laagriga liikusime õiges suunas, olgugi, et parandamisruumi on alati. Loodetavasti püsivad mängijad terved ja saame augusti keskel vahetult enne MM-i ettevalmistusega jätkata," ütles Raudla.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: