Peatreener Siim Raudla naiste 3x3 koondisest: siin on konkurentsi küll ja veel

Tallinnas lõppes neljapäeval Eesti naiste 3x3 korvpallikoondise treeninglaager, kus lihviti mängutaktikat Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks.

"Naised on olnud kahe nädala vältel vägagi motiveeritud. Kahjuks eelmise nädala alguses tuli küll teade, et noortel jääb ära [U-18 MM-]turniir, milleks me terve suve olime valmistunud, aga sellegipoolest sõidame me järgmisel nädalal Ungarisse, sest midagi seal ikkagi toimub. See ei ole küll rahvusvahelise korvpalliliidu egiidi all, aga vähemalt mingi aimduse noored oma tasemest võrreldes teiste riikidega saavad," rääkis naiste koondise peatreener Siim Raudla ERR-ile.

"Naistel loodetavasti ootab septembri lõpus EM ees. Ma küll sügavalt kahtlen, et see seal toimuma saab, aga näis. Võib-olla lähipäevad toovad meile selle osas rohkem selgust. Belgias on olukord suhteliselt kriitiline. Usun, et on kaks varianti: kas turniir jääb ära või ta viiakse teise riiki."

Õige pea asub koondis end testima Soomes. "Soome lähme kahe võistkonnaga: U-18 tüdrukud, kes teisipäeval lendavad Ungarisse ja teine võistkond on siis naiste võistkond. Osad jäävad vigastusi ravima, osad sõidavad kaasa."

Raudla sõnul pole veel koondise koosseis potentsiaalseks EM-finaalturniiriks septembris täielikult selge, ehkki teatav tuumik on juba kujunenud. Osade mängijate puhul on aga teada, et nende koduklubi neid finaalturniirile lubada ei taha. "Kadri-Ann Lass, kes siis mängib uuel hooajal Ungaris ja Janne Pulk, kes on Saksamaal. Neil klubid ei tahtnud mängijaid ära lasta, sest kardeti, et nad peavad karantiinis istuma pärast turniiri. Meile suhteliselt valus löök, sest pikemaid mängijaid meil korvi alla tsooni väga võtta pole."

Raudla sõnul on positiivne see, et 3x3 koondises tahtest ja konkurentsist puudu ei tule. "Mai lõpus peaks Austrias toimuma OM-kvalifikatsiooniturniir ja arvan, et see on ka üks põhjusi, miks naised on nii motiveeritud selles 3x3 korvpalliprogrammis kaasa lööma. Kui öeldakse, et meil muidu naiste korvpallis seda konkurentsi ja materjali ei ole, siis minul, kel valida vaid neli mängijat, sellega probleemi ei ole. Siin on konkurentsi küll ja veel ja noored tulevad ka peale ning näitavad vanematele ka vahel koha kätte."

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: