OM-ile pürgiv Kuusik jõudis koroonapausi ajal ära kaitsta magistritöö

Eesti judokoondis harjutas sel nädalal Käärikul, kus korraldati heal tasemel rahvusvaheline laager. Tokyo olümpia kvalifikatsioonivõistlused lähevad judos taas lahti septembris.

Judoliidu ja Spordiklubi Do eestvedamisel Käärikul toimunud rahvusvahelises treeninglaagris jagasid meie koondise paremikuga tataame konkurendid Lätist, Leedust ja Soomest.

"Pärast koroonaviirust tahavad kõik mati peale saada nagu vasikad kevadel välja," rääkis ERR-ile judoliidu president Aavo Põhjala. "Selles suhtes on Käärikul kõik ülirahul ja kiidavad, tahavad kindlasti tagasi tulla."

Koroonakriisist tingitud võistluspaus aitas kehakaalus kuni 90 kilogrammi olümpiale pürgival Mattias Kuusikul valmis kirjutada ja edukalt ära kaitsta magistritöö Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonnas.

"Ma ise arvan, et ma poleks suutnud lõpetada, kui koroonat poleks olnud," tõdes Kuusik. "Olümpiatsükkel oli nii tihe. Siis tuli koroona peale, panime paika, et teeme ühe korra päevas trenni ja pärast lõunat kaks-kolm tundi kirjutasin tööd."

Eelmise aasta MM-i üheksas mees kirjutas magistritöö teemal "Judotreeningu mõju organismile - süstemaatiline ülevaade." "Vabal ajal vaatad ikkagi teaduskirjandust, aga judoteemalist väga mitte, sest pea tahab judost puhata," tõdes Kuusik.

Treeneri ja spordijuhi eriala lõpetanud 24-aastane Eesti meister soovib nüüd paar aastat täielikult võistlustele pühanduda ja oma tulevikku näeb pigem üldfüüsilise ettevalmistuse treenerina kui judojuhendajana.

"Tahaksin tulevikus aidata erinevaid sportlasi. Vahepeal kui on aega rohkem, siis aitan tasuvabalt noori ja peresiseselt õde-venda. Harin ennast selle poole pealt ja see on minu tulevikuvisioon," ütles Kuusik.

Tokyo olümpia kvalifikatsiooniturniiride karussell jätkub judos taas septembris ja kestab järgmise aasta juuni lõpuni. "Loodame, et olukord maailmas ei lähe hullemaks, siis MK-sari naaseb septembri keskel. Võistlusi hakkab nüüd väga tihedalt tulema ja on vaja õnnestumist, et olümpiaunistus elus püsiks."

Kui enne pandeemiat oli meie judokatest reaalne olümpiakoha võtja vaid Grigori Minaškin, siis nüüd kasvasid ka Mattias Kuusiku, Klen-Kristofer Kaljulaidi ja Kristjan Tõniste võimalused. "Kui Minaškinil oli olümpiapilet praktiliselt taskus ja teistel pidi selleks ime juhtuma, siis nüüd on teiste šansid kindlasti tõusnud," kinnitas Põhjala.

Uue punktijahi eel läheb Eesti judokoondis välislaagrisse Sloveeniasse ja treenib seejärel tehnikaid taas Käärikul.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: