Korvpallivennad Jurkatammed loodavad teha debüüdi rahvuskoondise särgis

Eesti meeste korvpallikoondisega harjutavad Tallinnas vennad Taavi ja Mikk Jurkatamm. USA-s head kaitsemängu näidanud Taavit ootab sügisel ees viimane üliõpilaskorvpalli hooaega, noorem vend Mikk soovib viiendat aastat järjest mängida Itaalias.

22-aastane ja kahe meetri ning kuue sentimeetri pikkune ääremängija Taavi Jurkatamm tuli rahvuskoondise kevad-suvistele treeningutele Ameerika Ühendriikidest. Ta on kolm aastat mänginud korvpalli San Francisco ülikooli eest ja pooleli jäänud hooajal võistles tiimiga NCAA kõrgeimas divisjonis.

Mida Taavi ookeani taga kõige rohkem selle hooajaga omandas? "Ookeani taga võib-olla mängutarkust, sest viimasel aastal tuli mänguaega kõvasti juurde ja juurde tuli seda kogemust. Nüüd järgmistel aastatel tahaks rohkem vastutust võtta enda peale," rääkis Taavi intervjuus ERR-ile. "Kaitses oodati minult väga palju, et ma olin üks põhimeestest, kes suutis katta vastaste põhimängijaid. Rünnakul oodatakse minult järgmisel hooajal suuremat rolli."

Julgemalt skoorima õppivat Taavi Jurkatamme ootab sügisel San Francisco ülikoolis viimane hooaeg ja seejärel soovib ta hakata profiks. NBA poole ta veel ei kiika.

"Muidugi on see suur unistus, aga praegusel hetkel ma ei ole veel päris sellel radaril, peab tõestama veel ennast," lisas Taavi.

Taavist kolm aastat noorem vend on Mikk Jurkatamm tuli koondise treeningutele Itaaliast. 19-aastane ja kahe meetri pikkune tagamees mängis Itaalia esiliiga tipus säranud Ravenna särgis. "Vabastiil. Et seal ei olnud sellist kindlat mängu, et pead seda tegema ja seda tegema. Saad iga hetk peale laadida ja sihuke asi mulle meeldib," kirjeldas Mikk Itaalia korvpalli.

Nelja aasta eest Bologna Virtuse noortesüsteemist oma Itaalia perioodi alustanud Mikk Jurktamm soovib saapamaal karjääri ka jätkata, sest pole sealses süsteemis enam välismängija.

"Ma olen neli aastat tööd teinud, et see Itaalia litsents saada. Selle ma sain veebruaris kätte ja ma arvan, et mul on nüüd lihtsam otsida endale järgmine hooaeg Itaalias klubi. Olen nüüd mängija, kes on nagu itaallane," rääkis Mikk.

Korvpalli armastuse said vennad Jurkatammed oma isalt Veiko Jurktammelt, kes mängis kuus hooaega 1984 -1990. aastani Tallinna Kalevis ja Eesti koondises.

"Hea korvpallurina ma ennast ei tunne. Ma tunnen ennast meeskonnale vajaliku korvpallurina ja vot see on hea tunne," rääkis Veiko Jurkatamm. "Oleneb, mis tasemel mõeldakse seda head. Ma ise arvan, et olen praegu meeskonnale vajalik ja see oligi eesmärk saada Kalevi põhiviisikusse."

Kuumas Kalevis mänginud isalt on Taavi sõnul nii tema kui Mikk pärinud eelkõige töökuse. "Ma nagu ei olegi isa mängimas näinud, aga tema töökus, mis ta näitab isegi tavaelus, selle oleme temalt saanud," jätkas Taavi. "Oskustes, kossuoskustes - ta räägib, et oleme juba mööda läinud temast."

Vennad Jurkatammed soovivad treeningutega pälvida koondise uue peatreeneri (Jukka Toijala) usalduse ja loodavad piiride avanemisel teha debüüdi rahvuskoondise särgis.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: