Jalgpalliliit: piirangutest tuleb kinni pidada ka madalamatel tasemetel

Foto: Sergei Stepanov/ERR

Kui meeste jalgpalli Eesti meistriliiga ehk Premium liiga on juba taasstardi saanud, siis mõne nädala sees soovib Eesti Jalgpalli Liit jätkata liigahooaega ka naiste kõrgliigas ning madalamatel tasemetel.

Näiteks naiste jalgpallihooaeg peaks algama 23. mail, Esiliiga ja Esiliiga B mai lõpus ning rahvaliigad 7. juunil.

Meeste meistriliigas on koroonaviiruse levimise takistamiseks rakendatud võistkondade jaoks päris nõudlikke turvameetmeid. Madalatel tasemetel pole aga klubidel nii palju inimressurssi, vahendeid ega teadmisi, et Premium liigaga võrreldavat riskide vähendamist ette võtta.

"Tegime kultuuriministeeriumi ja riigi reeglitest lähtuvalt mitu eraldi dokumenti. Üks dokument oli mängude korraldamine ja treenimine tipptasemel ja teised dokumendid käsitlevad mängude korraldamist ja treenimist madalamal tasemel. Madalamatel tasemetel on need reeglid laias laastus need, mida nõuab Eesti riik. Oleme sinna pannud mõned oma lisad juurde, aga Premium liigalt nõuame me palju rohkem kui Eesti riik minimaalselt nõuab," selgitas Eesti Jalgpalli Liidu avalike ja koostöösuhete osakonna juhatajalt Mihkel Uiboleht ERR-ile antud intervjuus.

"Kui madalama liiga klubi või noorteklubi korraldab mänge, siis need mängud peavad toimuma ilma pealtvaatajateta ja see territoorium peab olema mingit pidi fikseeritud. Sinna ei tohi korraldajaid arvesse võttes arv ületada sadat inimest. Selle eest vastutab mängu korraldaja. Koduklubi määrab konkreetse isiku, kes tagab nõuete täitmise. Kui reegleid rikutakse, siis teame, et on riiklikult võimalik teha trahvi."

"Oleme küsinud Terviseametilt ja pannud ka madalamate liigade juhendisse selle, mida teha, kui avastatakse kellelgi koroonaviirus, et kuidas siis käituda. Kui inimene ei tunne end hästi või kui tal või temal pereliikmel on mingid sümptomid, siis ära mine trenni, ära mine mängule. Parem olla kodus ja isegi kui see mingi muu haigus, siis ravi see välja ja alles siis mine. Riietusruume me ei soovita kasutada, aga kui neid peab kasutama, siis saab kasutada maksimaalselt pooles mahus tavapärasest täituvusest."

Vastutav isik peaks olema ka kõige madalamal tasemel, ehk Rahvaliigas. "Kuna on piirangud. Me ei ole küll enam eriolukorras, aga olukord on jätkuvalt väga eriline, hoolimata sellest. Rahvaliiga mäng toimub tihtipeale sellisel lihtsal jalgpallistaadionil. Et sellest ei kujuneks mingit laadi külapidu või muu kogunemine, kus tuleb palju rahvast kokku ja sellist laadi ettevõtmine, mis pole lubatud – see vastutus lasub ikkagi nendel võistkondadel," rõhutab Uiboleht.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: