Itaalia esiliiga meeskond on Veidemanile endiselt võlgu
Eesti meeste korvpallikoondis teeb sellest nädalast ühiseid treeninguid Tallinnas peatreener Jukka Toijala ja teiste taustaujõudude toetusel. Nende seas on harjutamas ka mullu detsembris Itaalia esiliiga meeskonda Rooma Eurobasket siirdunud Rain Veideman. Sealne kogemus ei olnud eestlasele kõige meeldivam.
Veideman siirdus Rooma Eurobasketisse mullu detsembris Rakvere Tarva ridadest. Itaalias mängis eestlane keskmiselt 30 minutit ja viskas keskmiselt 13,7 punkti. Rooma Eurobasket sai lääneregioonis 13. koha. Eestisse saabus Veideman aprillis.
Kuidas läks koos koondisega esimene treening? "Õnneks me pole niiöelda sajaprotsendiliselt alustanud, võtame tasa ja targu, vaikselt. Ma arvan, et see sobib kõikidele meestele päris hästi," ütles Veideman intervjuus ERR-ile, tunnistades seejuures, et siiani pole ta spetsiifilisi trenne teinudki. "Olen käinud väljas koeraga jooksmas ja poisiga jalutamas - lihtsalt selline väike kehaline aktiivsus, trenni kui sellist ei teinudki. Ütleme nii, et jalad olid päris pikalt valusad, aga see käib asja juurde."
Veideman usub, et ühtpidi on end päris raske motiveerida, kui võistluseid silmapiiril pole, aga teistpidi ei pea ta end tegelikult millekski motiveerima. "Trenn mööda külgi maha ei jookse. Pigem hoian end vormis, kui niisama diivanil istun," lisas Veideman, kelle leping on nüüdseks Rooma Eurobasketiga lõppenud. "Praegu oleks seal vaja see majanduslik pool ilusasti korda saada ja siis vaatab suve paiku edasi, mis saab." Veideman lisas, et klubi jäi eestlasele võlgu juba varasemast. Lisaks tunnistab korvpallur, et kui see oleks olnud tema esimene välismaa kogemus, siis ta ei tahaks enam kunagi välisklubisse minna. "Võrreldes teiste aastatega ei olnud seal asjad hästi ja meil oli päris palju ebaõnne ka. Kuidagi ei läinud see hooaeg," tunnistas Veideman.
Eesti korvpallikoondises on tagameeste seas suur konkurents, kuid Veideman usub, et treener Toijalale ei pea end igapäevaselt treeningutel tõestama. "Siin on nii, et ei loe, keda sa trennis üle mängid, vaid see, kui palju on sinust kasu õige mängu ajal," jätkas Veideman. "Kogu see projekt, mis siin käima pandi, on väga väga okei ja nimekirjas on isegi äkki 40 meest. Ma ei kujuta ette, kui üks hetk kõik mehed tahavad tulla, võib-olla mulle öeldakse siis, et kuule poiss, mine vaata ise midagi, aga eks siis ole näha."
Toimetaja: Liisi Alamaa