Esimene Inglismaa kõrgliigaklubi külmutas mängijate palgad

Southampton
Southampton Autor/allikas: SCANPIX / Reuters

Southamptonist sai esimene Inglismaa jalgpalli kõrgliiga klubi, kes otsustas vähemalt juunini mängijate ja treenerite palgad külmutada.

Klubi teatel käituti nõnda, et parandada klubi tulevikuväljavaateid, aidata klubi töötajaid ja laiemat kogukonda. Kõigi mängimisega otseselt mitte seotud töötajate palk säilib senises mahus.

Southamptoni teatel ei kasuta nad aprilli, mai ega juuni jooksul valitsuse abimeedet, mille järgi saaks saata muud klubi töötajad sundpuhkusele. Skeemi järgi maksaks 80 protsenti palgast riiki ja 20% klubi.

Sarnase valiku on juba teinud Newcastle United, Tottenham Hotspur, Bournemouth ja Norwich City. Alguses soovis seda teed minna ka Liverpool, aga rikka klubi samm tekitas avalikkuses palju pahameelt ja ideest loobuti.

Hetkel on Inglismaa jalgpallielu koroonaviiruse pandeemia tõttu peatunud teadmata ajaks ning ühised läbirääkimised klubide ja mängijate vahel kollektiivlepingu varianti kasutades pole õnnestunud, seetõttu üritab iga klubi eraldi lahendusi leida.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: