Veideman elust Roomas: politsei ütles, et kui tahad, võid 280 euro eest oma jooksutiiru ära teha

Rain Veideman
Rain Veideman Autor/allikas: ERR

Itaalias Roomas mängiv korvpallur Rain Veideman liitus Eesti Olümpiakomitee initsiatiiviga, kus tuntud sporditegelased kutsuvad inimesi üles jääma koroonaviirusest tingitud eriolukorra ajal koju.

Tere!

Mina olen Rain Veideman.

Viibin hetkel Roomas ning olen istunud kodus alates 9. märtsist saadik. Koroonaviirus on kogu maailma väga kõvasti laastanud ning seega igal pool räägitakse: "Inimesed, palun istume kodus ja väldime igasuguseid kontakte teiste inimestega!"

Ma tean, et seda on praktiliselt võimatu teha, aga kõik me saame anda enda panuse ja püsida nii palju kodus kui võimalik. Kindlasti tahavad inimesed minna õue ja saada kehalist aktiivsust saada, olgu see siis jooksmine või niisama kõndimine.

Võin teile oma näite tuua. Ükspäev mõtlesin ka, et lähen õue jooksma ja kui nurga tagant välja läksin, vaatas mulle politseionu otsa, kes ütles mulle, kui tahad 280 euro eest oma tiiru ära teha, siis võid minna. Muidu mine koju ja tiksu seal! Nii ma siis pidin ka tegema.

Rääkides kodustest tegevustest, siis on meil kindlasti neid võimalusi hästi-hästi palju – kas lugeda raamatuid, lahendada ristsõnu, vaadata mingisuguseid seriaale. Neid võimalusi on palju-palju. Kellele meeldib kokata. Kindlasti saame ka oma trenni kodustes tingimustes väga ilusti ära teha. Näiteks internet ja YouTube on paksult täis igasuguseid kavasid ja videosid, mida ja kuidas teha. Isegi kui sul mitte ühtegi treeningvahendit ei ole, näiteks nagu minul, aitab ka mingisugune kott, veepudelid või mingisugused riided või tossud. Viska see kott täis ja saad ka endale mingisuguse raskuse välja mõeldud.

Minu sõnum sellega teile, kallid inimesed, on, et ainult üheskoos saame sellele viirusele punkti panna. Püsige kodus!

Üleskutsega koju jääda liitus ka Itaalias Milanos viibiv vehkleja Erika Kirpu.

Tere kõigile! Minu nimi on Erika Kirpu, olen vehkleja. Olen Eesti koondise liige ning viimastel aastatel olen treeninud Itaalias Milanos, kus praegu asungi. Elame praegu ajaloolisel ajal ning pean oluliseks jagada teiega oma kogemust.

Siin Itaalias, eriti Milanos, on koroonaviiruse epitsenter. Kõigepealt tahan öelda, et kuulusin nende inimeste hulka, kes alguses olid probleemi suhtes väga skeptilised. Rääkisin, et see on jama ja tegemist on tavalise gripiga ning ei uskunud, et sellest tuleb midagi tõsisemat.

Me jätkasime treeningutega, reisisime ja osalesime võistlustel ning kõik tundus märkamatu, nagu seda poleks. Tunnetasin ohtu kui olime võistlemas Budapestis ning kuulsime, mis toimub Lombardias (Itaalia regioon, kus asub Milano).

Olime kõik šokis – kuidas pannakse kinni? Kuidas saame koju? Mida teha? Mitme päeva pärast õnnestus meil Milanosse naasta ning praeguseks on juba kaks nädalat kui olen kodus istunud, välja arvatud koeraga jalutamine.

Jah – tänavatel ei ole rahvast, jah – linn on välja surnud, jah – linn on tühi, jah – istume karantiinis, jah – me ei käi kuskil, jah – see on nii. See on tõsine ning see on kohutavalt igav. Samas see on meie igaühe vastutus. Saan aru, et seda on vaja teha. Sellepärast peame olema kõigeks valmis, sest see olukord on hetkel aktuaalne.

Eestisse see on vaikselt jõudmas, kuid olukord võib süveneda. Seepärast tuleb aru saada, et kõike võib juhtuda ning kodus püsimises pole midagi hullu. Seda tuleb võtta kui fakti ning me peame võtma endale vastutuse, sest kõik, mis ümberringi toimub, saab alguse meist.

Ma ka alguses mõtlesin, et see viirus ei saa mind kuidagi puudutada, et surmajuhtumid on ainult vanemaealiste ja nõrgema tervisega inimeste seas.Ma ei mõistnud, et võin ise olla viirusekandja ning seda ise kellelegi edasi anda. Kui mina ise põeksin seda kergelt, ei tähenda see, et keegi teine põeb seda sama kergelt läbi. Sellele tuleb mõelda.

Kõigepealt tuleb olla korralik - peab pesema käsi, vältima kontakti inimestega, mitte viibima avalikes kohtades. See ei ole nali! Kui te ei muretse enda pärast – mõelge teiste peale.

Kõik saab korda! Me peame aru saama, et selle probleemi lahendamise kiirus sõltub igaühest meist. Olge terved, tegelege spordiga ning uskuge, et kõik saab korda!

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: