Hispaania korvpallikoondis kaotas EM-valiksarjas Poolale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Hispaania - Poola EM-valikmäng
Hispaania - Poola EM-valikmäng Autor/allikas: FIBA.com

Korvpalli EM-valiksarja teine mängupäev tõi kaasa mõned üllatustulemused, kui valitsev maailmameister Hispaania kaotas koduväljakul Poolale ning Gruusia alistas võõrsil Serbia.

Zaragozas poolajaks 38:35 juhtima läinud Poola võitis kolmanda veerandaja 27:20 ja kogu kohtumise 80:69. A.J. Slaughter vedas võitjaid 26 punktiga, Aaron Cel lisas 17 silma. Valitsev maailmameister tegi kohtumise jooksul 23 pallikaotust, nende resultatiivseim oli 16 punkti visanud Daniel Diez. Mõlemad koondised on A-grupis saanud ühe võidu ja ühe kaotuse.

Gruusia võttis E-valikgrupis juba teise võidu, kui 94:90 oldi võõrsil üle Serbia koondisest. Thad McFadden rikkus Serbia juhendaja Igor Kokoškovi kodudebüüdi 33 punkti ja seitsme korvisööduga, Giorgi Shermadini lisas 23 punkti ja 11 lauapalli.

Soome koondis jäi kolmanda veerandaja keskel Šveitsi vastu 27:45 kaotusseisu, kuid pööras mängu lõpu enda kasuks ja võitis lõpuks 69:64. Oma esimese võidu võttis ka Sloveenia, kes mängis Austria vastu maha 18-punktilise eduseisu, aga võitis kohtumise siiski 85:78.