Jõgevamaa koolid võtsid mõõtu osavusfestivalil ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jõgevamaa osavusfestival 2020
Jõgevamaa osavusfestival 2020 Autor/allikas: EJL

Pisisaare Spordikeskuses toimus Rimi jalgpalli osavusfestival, kui Jõgevamaa koolid panid ennast proovile erinevates jalgpallielementidega teatevõistlustes. Esikohad läksid Lustivere Põhikoolile ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumile.

Võistkonnad võistlesid palli vedamises, väravate löömises ja kombineeritud harjutuses. Nooremas vanuserühmas, 1.-3. klasside arvestuses osales kaks kooli ning head minekut näitas Lustivere Põhikool, teenides üheksa punkti. Nende järel kogus Aidu Lasteaed-Algkool kolm punkti.

4.-5. klasside seas teenis enim punkte Põltsamaa Ühisgümnaasium (21 punkti). Koos nendega tagas pääsu finaalvõistlusele Lustivere Põhikool (11). Kolmandale kohale tuli Siimusti Lasteaed-Algkool (11) ning neile järgnesid Esku-Kamari Kool (9), Pisisaare Algkool (8) ja Adavere Põhikool (7).

4.-5. klasside finaalvõistlus, kuhu pääsevad iga maakonna ja Tallinna võistluse kaks paremat, toimub 2. aprillil Tallinnas Kalevi spordihallis. 1.-3. klasside võistlused lõppevad maakondlike võistlustena, vabariiklikku finaalvõistlust ei toimu.

Maakondlikest etappidest ootab järgmisena ees Valgamaa osavusfestival, mis peetakse reedel. Veebruaris toimuvad festivalid veel Ida-Virumaal ja Hiiumaal. Märtsis on kavas festivalid Raplamaal, Pärnumaal, Läänemaal, Lääne-Virumaal, Tallinnas, Harjumaal ja Viljandimaal. Kinnitamata on veel Tartumaa etapi toimumisaeg ning võimalusel lisanduvad festivalid ka Põlvamaal ja Võrumaal.

Jalgpalli osavusfestival 2020 eelvõistlused:

17. jaanuar Järvamaa – Paide Hillar Hanssoo Põhikooli võimla (6 kooli, 67 osalejat)
3. veebruar Jõgevamaa – Pisisaare Spordikeskus (7 kooli, 52 osalejat)
7. veebruar Valgamaa – Valga Spordihoone
13. veebruar Ida-Virumaa – Sillamäe Spordikeskus
20. veebruar Hiiumaa – Palade Spordihoone
10. märts Raplamaa – Rapla Sadolini Spordihoone
11. märts Pärnumaa – Pärnu Spordihall
13. märts Läänemaa – Haapsalu Wiedemanni Spordihoone
17. märts Lääne-Virumaa – Rakvere Spordikeskus
18. märts Tallinn – Kristiine Spordihall
20. märts Harjumaa – Kristiine Spordihall
24. märts Saaremaa – Kuressaare Spordikeskus
27. märts Viljandimaa – Viljandi Spordikeskus

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: