James ja Lakers teenisid üheksanda võidu järjest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

LeBron James viskamas järjekordset korvi
LeBron James viskamas järjekordset korvi Autor/allikas: USA TODAY Sports/Scanpix

Korvpalliliigas NBA võidutses üheksandat kohtumist järjest Los Angeles Lakers, kes seekord alistas koduväljakul Cleveland Cavaliersi tulemusega 128:99.

Cavaliers alustas seejuures kohtumist paremini, kui avaveerandi järel juhiti 27:21 ning poolajapausile mindi 48:47 eduseisust. Külalismeeskonnale said saatuslikuks kolmas ja neljas veerand, kui visati vastavalt 22 ja 29 punkti vastaste 37 ja 44 vastu.

Üleplatsimehena viskas LeBron James võitjate ridades 31 punkti. Pingilt mängu sekkunud Dwight Howard lisas 21 punkti ja 15 lauapalli. Cavaliersi parimad olid 21 silma ja 11 lauapalliga Kevin Love ning 17 punkti ja kümne lauapalliga Tristan Thompson.

Lakers jätkab läänekonverentsis 33 võidu ja seitsme kaotuse järel kindla liidrina. Cavaliers on idakonverentsis 12 võidu ja 28 kaotusega hoidmas 13. kohta.

Oklahoma City Thunderi võidumängus Minnesota Timberwolvesi üle tulemusega 117:104 sai alles 21 aasta ja 185 päeva vanune mängujuht Shai Gilgeous-Alexander kirja karjääri esimese kolmikduubli, kui viskas 20 punkti, võttis 20 lauapalli ning andis kümme korvisöötu. See teeb temast NBA ajaloo noorima mängija, kes on nii vägeva kolmikduubliga hakkama saanud. Varasemalt kuulus selline rekord Shaquille O'Nealile aastast 1993, kui noormehel oli vanust 21 aastat ja 259 päeva.

Detroit – New Orleans 110:117 (la)
Indiana – Philadelphia 101:95
Boston – Chicago 113:101
Minnesota – Oklahoma City 104:117
Portland – Charlotte 115:112
Sacramento – Orlando 112:114
LA Lakers – Cleveland 128:99