Karel Voolaid: uue aasta eesmärgiks on mõttelaadi muutmine

Eesti Jalgpalli Liit teatas reedel, et sõlmis sügisel meeste rahvuskoondise peatreeneri kohuseid täitnud Karel Voolaidiga uue lepingu, mis kestab 2020. aasta lõpuni.

"[Läbirääkimiste protsess] oli väga konstruktiivne, sest enne kui seda tööd alustasin, oli selge, et päris jalutuskäik see ei tule. Kokkuvõtete tegemine ja järelkajad olid väga täpselt välja toodud, mis on antud hetkel mõtted, hoiakud ja kuidas edasi liikuda," selgitas Voolaid ERR-ile. "Minupoolse nägemuse esitamisel sai ka juhatus selgust, et meil on sarnased mõtted ja saame üksteisest täpselt aru. Näeme vigu ja positiivset sarnaselt ja sellest lähtuvalt leidis ka juhatus, et on võimalik minuga jätkata."

Kas Voolaiul oli ka endal mõttekoht jätkamise osas? "Enne selle töö alustamist ei tea, millised on üldise reaktsioonid: ei tea kuidas reageerib meedia, kuidas fännid. Selge on see, et negatiivsete tulemustega võib kaasneda erinevaid reaktsioone ja olen sellega arvestanud. Hetkel tunnen, et see hoiak on neutraalne, mis on minu jaoks ülioluline, sest hinnatakse meie tegevust õigesti. Ise näen seda, et on võimalik samme arengus edasi teha."

Kas mängijate toetus jätkamiseks andis enesekindlust? "Kohe Valgevene ja Hollandi mängude järgselt, kuigi nad olid pettumust valmistavad tulemused, tundsime, et mängijad tahavad meiega koostööd teha ja näevad, et meie mõtted ja ideed on suunatud nende aitamisele ning läbi nende aitamise parandada tulemusi. Seni kuni on ühtne mõtlemine ja ühes suunamine, tuleb see kasuks mõlemale poolele."

Mis on Eesti koondise eesmärk järgmiseks aastaks? "Viia võistkond sellisele tasemele, et tahame võita endaga sarnaseid koondiseid. Tahe mänge võita ja tulemusi teha ei tohi ära kaduda. Me ei tohi pugeda selle taha, et see on tugev vastane ja meil pole võimalust. Selline mõttelaadi muutmine [on eesmärgiks]."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: