Voolaid: kui mul tuleb võimalus jätkata, siis oleksin väga rõõmus

Eesti meeste jalgpallikoondis lõpetas 2020. aasta Euroopa meistrivõistluste valiktsükli kaotusega, kui Amsterdamis jäädi Hollandile alla 0:5. Peatreeneri kohusetäitja Karel Voolaiu jaoks oli tänane mäng lepingu järgi viimane.

"Taktikalisi eksimusi on mul praegu raske välja tuua, aga individuaalseid ja tehnilisi eksimusi on ja kui Eesti koondise mängijad mängivad nii kõrge tasemega vastastega ja sellisel staadionil, kus nad ei ole harjunud, siis tahes-tahtmata selle pinge all need välja löövad. Tippkvaliteet on, et need karistatakse ära ja nii see täna ka läks," andis Voolaid hinnangu Hollandi löödud väravatele.

Palju on koondise treeneritele mängijate individuaalse praagi osas teha? "Treener annab võistkonnale teatud sõnumid edasi ja siis saab ainult jälgida seda, kas mängijad suudavad distsipliinist kinni pidada ja kui nad ei suuda, kas need tulevad väsimuse pealt või selle pealt, et ei olda nõus mingite taktikaliste lahendustega. Täna oli näha, et teisel poolajal kõik eksimused, mis sisse tulid, tulid puhtalt väsimuse ja pinge pealt. Oma klubides, kus pinge ei ole nii kõrge, neid eksimusi sisse ei tule."

On suurte jalgpalliriikide suured võidud väikeste vastu paratamatus? "Väiksematel alaliitudel on alati palju mõtteainet, et kuidas edasi ja kuidas tugevamatega sammu pidada. Selge on see, et raha paneb rattad käima ja teeb seda mängija arengu perspektiivis samuti. Seal on teadust ja tarkust ja klubides on kõik võimalused tippmängijatele loodud. Kuidas neile järgi saada on see, et meie mängijaid upitada järjest kõvematesse klubidesse ja väga paljudel Eesti koondise mängijatel on vaja individuaalselt kõva tööd teha, et kehalist ja tehnilist võimekust tõsta, et me jaksaks ja suudaksime mängida. Koondise treenerina pean ma sellele kogu aeg tähelepanu pöörama ja seda mängijatelt nõudma."

Palju Voolaid enda kolme ametis oldud kuuga mängijatest kätte sai? "Nendel hetkedel, kui mängijad on värsked ja pead toimivad ning vastane annab meile natukene hingamisruumi, siis saame [kõik kätte]. Valgevene ja selliste vastastega suudaksime tõenäoliselt rohkem rinda pista. Võistkonnale jäi kindlasti veel palju varu."

Kas Voolaid soovib peatreenerina jätkata? "Kindlasti. Eesti jalgpall on mul kogu aeg südames olnud, alates esimesest päevast, mil ise jalgpalli mängima hakkasin ja seda tööd tegema hakkasin. Ma ei oleks seda tööd vastu võtnud, kui ma ei oleks seda sügaval südames väga soovinud. Kui mul tuleb tulevikus võimalus jätkata, siis oleksin kindlasti väga rõõmus."

Kas koondislaste usaldus Voolaiu töösse annab enesekindlust? "Eks see annab treeneritele ikka kindlust, aga ma arvan, et selline usaldus ja mängijate tugi tuleb ka ära teenida. Ma tean täpselt, mis me nende kolme akna jooksul trennides, koosolekutel ja individuaalvestlustel tegime. Kui nemad tunnevad, et see tektiab neis usku sellesse, mida me kõik koos teeme, siis mul on ainult hea meel selle üle."

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: