19-aastase Norra ründetähe vaimustav seeria jätkub ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Erling Braut Haaland Autor/allikas: Zuma Press/Scanpix

Euroopa jalgpalliväljakutel pälvib jätkuvalt tähelepanu Salzburgi Red Bulli ründetäht Erling Braut Haaland, kes skooris juba viiendat kohtumist järjest.

19-aastane norralane vahetati eile Meistrite liigas võõrsilmängus Genkiga väljakule 62. minutil, kui külalised juhtisid 2:0. Esmalt andis ta 69. minutil Hwang Hee-Chani tabamusele resultatiivse söödu ja sahistas 87. minutil ka ise võrku.

Haalandil on nüüd viie mänguga kirjas kaheksa väravat. Austria kõrgliigas on ta tosina vooruga löönud 15 väravat ja on mõistagi Euroopa tippklubide huvisfääris.

Kui Haaland peaks skoori tegema ka Meistrite liiga alagrupiturniiri viimases voorus kodus Liverpooliga, kordab ta Cristiano Ronaldo saavutust, kes on ainsana suutnud lüüa värava kõigis kuues kohtumises.

90 minutit platsil viibides pole ta sel hooajal kordagi väravata jäänud. Viimati juhtus selline asi mais Norra U-20 koondise eest omaealiste MM-il mängus Uus-Meremaaga. Järgnevas kohtumises Hondurasega "lunastas" Haaland end aga lausa üheksa(!) tabamusega. Norra võitis 12:0.