19-aastane Norra ründetäht aitas Dortmundi oma debüütmängul kübaratrikiga võiduni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Erling Braut Haaland
Erling Braut Haaland Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Saksamaa jalgpalli kõrgliigas alistas Dortmundi Borussia võõral väljakul Augsburgi tulemusega 5:3. Kübaratrikiga sai hakkama Borussia eest debüüdi teinud 19-aastane Norra tulevikulootus Erling Braut Haaland.

Dortmund jäi esimesel poolajal 0:1 kaotusseisu, kui palli lennutas 34. minutil väravasse Florian Niederlechner. Olukord läks külaliste jaoks veelgi kehvemaks, kui teise poolaja teisel minutil suurendas Marco Richter kodumeeskonna eduseisu veelgi. Kolm minutit hiljem avas Dortmundi skoori Julian Brandt. Kodupublikule valmistas seejärel taas rõõmu Niederlechner.

56. minutil vahetas Dortmundi treener väljakule Norra 19-aastase tulevikulootuse, kes kolm minutit hiljem oma esimese värava lõi. See ei jäänud Haalandile ainsaks tabamuseks, sest võrku sahistas ta veel ka 70. ja 79. minutil. Viienda punkti tõi Dortmundile samuti 19-aastane inglane Jadon Sancho.

Borussia hoiab üheksa võidu, kuue viigi ja kolme kaotusega tabelis neljandat positsiooni. Augsburg (6-5-7) on kümnendal kohal.

Tulemused: Düsseldorf - Bremeni Werder 0:1, FC Köln - Wolfsburg 3:1, Hoffenheim - Frankfurdi Eintracht 1:2, Mainz - Freiburg 1:2.