Eesti ragbil on MM-ile raske jõuda, olümpialootust jagub rohkem

Foto: Siim Semiskar/ERR SPORT

Laupäeval tuli Lõuna-Aafrika Vabariik kolmandat korda ragbi maailmameistriks. Eesti Ragbi Liidu kommunikatsioonijuht Martin Hanson kahtleb, et Eesti kunagi sellisel turniiril mängib, kuid muudes aspektides on meil lootust küll.

"Eestis on selline lugu, et jalgpall, korvpall, võrkpall on absoluutne number üks ja sealt saada poisse-tüdrukuid muudele spordialadele on üsna keeruline," lausus Hanson intervjuus Vikerraadiole.

"Ragbi kasvab Eestis - see on selge. Vahel on ta natuke rohkem pildis, siis natuke vähem, aga üldiselt on harrastajate arv pidevalt kerges kasvus. Paraku on tal geograafiliselt väga tugev põhjasuund - Tallinnas mängitakse rohkem, sest lihtsalt inimesi on rohkem, kuigi klubid on ka Tartus ja veel paaris kohas."

"Aga kultuuri tekkimisega me tegeleme. See, kas Eestist saab kunagi selline ragbiriik, kes hakkab MM-il osalema... ma kahtlen," jätkas Hanson. "Aga kindlasti võime olla edukad kõrvalmängus olümpiaragbis, mis on samal väljakul mängitav, aga pole vähemate meestega, tunduvalt kiirem, telekasõbralikum."

Samuti usub Hanson naisteragbi potentsiaali. "Kalevi ragbiklubi all treenib täna kümmekond, võib-olla rohkem tüdrukuid. Soome naiskond oli viimasel olümpial. Sinna on pikk tee, aga kui täna alustame, siis viie olümpia pärast on võib-olla Eesti ka seal."

"Kas peaks panustama kogu aeg raha sellesse sporti, mis meil on traditsiooniliselt olnud ja siis seda edu oodata ja eeldada või teha kalkulatsioonid ja... ma arvan, et ragbi oleks hea viis, kuidas Eesti võistkonnasport pilti viia!"

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: