Kerr Kriisa tegi Kaunase Žalgirise võidumängus Euroliiga debüüdi

Kerr Kriisa Autor/allikas: Erikas Ovčarenko/Scanpix

Korvpalli Euroliigas oli võidukas Kaunase Žalgiris, kes kodusaalis alistas Prantsusmaa klubi Villeurbanne'i Asvelit' tulemusega 70:56. Väljakule pääses ka 18-aastane Kerr Kriisa.

Kriisa pääses mängu neljandal veerandil, kui kohtumise lõpuni oli jäänud kaks minutit ja üheksa sekundit. Selle aja jooksul sai eestlane kirja ühe punkti. Teise vabaviske viskas Kriisa mööda. Sekund enne lõpuvile proovis eestlane veel kaugviskel täpne olla, kuid tulemuseta.

Žalgiris alustas esimest veerandit tagasihoidlikult, kui kodusaalis jäädi 14:20 kaotusseisu. Tugev teine neljandik viis meeskonna poolajapausile aga 33:28 eduseisust. Kolmandal veerandil viskas Žalgiris 22 punkti vastase 17 vastu ning viimasel 15 Prantsusmaa klubi 11 vastu.

Žalgirise parim oli 13 punkti visanud Zach Leday. Villeurbanne'i resultatiivseim oli kümne punktiga Tonye Jekiri.

Žalgiris on kahe võidu ja kahe kaotusega tabelis kaheksandal kohal. Villeurbanne'i Asvelit jätkab kahe võidu ja kahe kaotusega 11. tabelireal.