Karel Voolaid: näen koondises teatud tasandil küllaltki head konkurentsi

Jalgpalliväljakul on pühapäeval vastamisi Eesti ja Saksamaa. Euroopa meistrivõistluste valikturniiri viimases kodumängus võõrustab Eesti koondis üht alagrupi liidritest.

Eesti jalgpallikoondislased on Saksamaa mänguks valmis, Valgevene kohtumisest on kõik ilusti taastunud ning väsimust jalgades ei ole. Peatreener Karel Voolaid kinnitas, et tal on valikut, keda platsile panna.

"Eelmine mäng Hollandiga näitas ka seda, et meil ikkagi juba esimese poolaja lõppfaasides ja teise poolaja keskpaigast oli ikka päris keeruline. See on selline hetkeseis. Ma näen teatud tasandil küllaltki head konkurentsi koondises. Meie tasemevahed väga suured ka ei ole - on küllaltki võrdseid mängijaid. Oli natuke peavalu, positiivset peavalu, keda Valgevene mänguks valida jas amas ka tundsin, et kui keegi mängija jääb välja, siis küllaltki rahuliku südamega võin neile usalda Saksamaa mängu," ütles Voolaid pressikonverentsil.

Selles suhtes on eestlaste olukord Saksamaa omast parem, kuna nende vigastatud pallurite ring on laiem ja kokkuvõttes on neil praegu kasutada 16 väljakumängijat, kellest peatreeneri sõnul siiski mänguks piisab. Suurimat tähelepanu nõuab tema sõnul keskendumine.

"Pühapäevane mäng näitab, kuidas suudame keskenduda," ütles Saksamaa koondise peatreener Joachim Löw. "Peame kindlasti võitma ja kuigi me teatavasti eelmine kord Eestit 8:0 võitsime, ei tähenda see, et nii juhtub ka nüüd. Eesti meeskond on näidanud, et nad võivad ka häid tulemusi saada. Peame väravavõimalusi tekitama, sest valiksarjas me endale rohkem punktikaotusi lubada ei saa. Seetõttu ootan meeskonnalt, et nad võtavad pühapäevast mängu tõsiselt ja tegelikult on seda ka treeningutel näha."

Ka Eesti mängijatel on suvine 0:8 kaotus hästi meeles. Valus lüüasaamine andis aga siiski mõned head õppetunnid, mida loodetakse homme ära kasutada.

"Isegi see viis, kuus nulli peal oli nende pressing päris hea teistele mängijatele. Kui sa palli said, siis sa pidid kindlasti teadma, kuhu sa sööta tahad, kuhu edasi liikuda tahad. Mina isiklikult arvan, et peaksime mängima samamoodi nagu Hollandi vastu mängisime. Enesekindlalt palliga ja kui me suudame palliga mängida, siis mitte kartma Saksamaad," ütles Eesti koondise poolkaitsja Mattias Käit.

Eesti-Saksamaa mängu ülekanne algab pühapäeval kell 21.30 ETV2 kanalilt ja ERR-i spordiportaalist, kell 20.30 alustab mängu sissejuhatav stuudio.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: