Voolaid: Tallinnas oli ehk bravuuri rohkem, täna tuli hoida külmemat pead

Eesti jalgpallikoondise peatreeneri kohusetäitja Karel Voolaid sõnas pärast 0:0 viigimängu võõrsil Valgevenega, et kohtumisele mindi vastu pragmaatiliselt.

"Selge see, et tuleb vaadata oma võimeid ja oskusi ja sellest lähtuvalt mäng üles ehitada," lausus ta intervjuus ERR-ile. "Võib-olla Tallinnas oli bravuuri natuke rohkem. Täna tuli külmemat pead [hoida]. Mul on mängijate üle hea meel. Võideldi lõpuni ja natuke jalgpalliõnne ka. Saime oma punkti kätte."

Koondis oli kaotanud kõik viis senist EM-valikturniiri mängu, aga Voolaid seetõttu pallurites mingit pinget ega survet ei tundnud. "Pigem kiskus väga negatiivseks Saksamaa järel. Meedia on olnud soliidne - neutraalselt äraootaval seisukohal. Heas mõttes oodatakse Valgevene-taolise vastu võitu. Samamoodi ka meie."

"Mängijad olid väga okeid," jätkas ta. "Mängu alguse esimesed minutit olid võib-olla natuke keerulisemad, aga saime ilusti mängu, oli väga häid episoode ka. Pean olema viigipunktiga ja vastase väravavõimalusi arvestades rahul. Otsest pinget ei taju. Poisid on okeid."

Peatreeneri sõnul saab Valgevene vastu rohkem rünnata, aga see tähendaks ka suuremaid riske. "Hakata palli kiiremini liigutama, suunata rünnakule jõude - võib-olla mäng läheb avatuks, üles-alla. See toob kaasa riskiprotsendi tõusu. Vastane võib sellise eufooria karmilt karistada."

"Mängijate tase peab samm-sammult tõusma. Meie-soovime-palliga-mängida mentaliteet kasvama. Siis saame minna samm-sammult julgemaks, et lubada tulevikus sellist tüüpi vastase vastu rohkem rünnakuid ja väravavõimalusi."

Eelkõige tõstis Voolaid täna esile väravavaht Sergei Lepmetsa panust, kelle puhul enne mängu mõnel pool pakuti, et ta tuleks asendada algkoosseisus Matvei Igoneniga. "Tegelikult tahan öelda eetris väga suured tänud Lepale. Oli tema ümber ka küsimärke ja poleemikat."

"Minu sisetunne koos Mardiga [väravavahtide treener Mart Poom] ütles, et praegu on vaja mehist Serksi sinna taha. Oli täitsa mehe eest väljas. Teised ka - alati viigimängus on tublid."

Järgmisena ootab koondist juba pühapäeval neljakordne maailmameister Saksamaa. "Eks ta surinat tekitab, aga pean suutma selle sees kaine ja hea mõtlemisega hea koosseisu pühapäevaks valmis panna. Et oleks jõudu ja energiat ja mitte valmistada suurt pettumust kaasaelajatele."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: