Eestlane püstitas maailmarekordi tagurpidi rulluisutamises ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tõnis Paalme
Tõnis Paalme

Eesti rulluisutaja ja Rulluisukooli asutaja Tõnis Paalme lõi laupäeval Berliini maratonil üle maailmarekordi tagurpidi rulluisutamises.

Paalme on mitteametlikult olnud kiireim tagurpidi rulluisutaja maailmas juba mitmeid aastaid, kuid rekordi registreerimise keerukuse ja ressursinõudlikkuse tõttu on see pikalt tegemata jäänud.

Paalme läbis Berliini maratoni ajaga 1:38.55 ehk ületas poolaka Tomasz Kwiecieni senise rekordi üle minuti ja nelja sekundiga. Eestlase mitteametlik ehk maailmarekordi tingimustele mittevastav isiklik rekord on aga hetkel koguni 1:23.00.

"Nii rasketes tingimustes ma polegi veel tagurpidi rulluisutanud - tugev vihm enne starti ja ääretult libedad teed," rääkis Paalme oma kogemusest. "Nägime palju kukkumisi ja mõnes kurvis oli ka endal paar napikat aga õnneks suutsin terve aja jalgel püsida! Olen väga õnnelik tänase tulemuse üle."

Paalmega koos sõitnud ja ettevõtmist filminud tiimikaaslane Karl Kristian Alasi on samuti vaimustuses Tõnise võimekusest nii kehvades tingimustes eelnev maailmarekord üle lüüa.

"Berliini tänavad ja teekate on vihmaga üks libedamaid maailmas ja niivõrd märgades tingimustes oli rada väga keeruline ja tehniline sõita. Tõuget jalas oli ikka kõvasti vähem kui kuiva ilmaga."

Ilmastikust tingitud raskusest annab aimu ka see, et selle aasta võitja sakslase Felix Rijhneni aeg oli ligi 14 minutit aeglasem eelmise aasta võiduajast kuivades tingimustes.

"Kokkuvõttes oleme kõik väga õnnelikud ja tulemusega rahul ning tänulikud kõikidele kaasaelajatele!" lisas Paalme. "Ja kuna mul jäi isiklik rekord ületamata, siis tuleb kindlasti leida vōimalus kuivades tingimustes see ära teha. Hakkan selleks juba valmistuma!"

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: