Henry Räppo sai tormisel U-23 triatloni EM-il 20. koha ({{commentsTotal}})

Henry Räppo
Henry Räppo Autor/allikas: Erakogu

Henry Räppo sai nädalavahetusel Hispaanias Valencias tormistes tingimustes toimunud triatloni U-23 Euroopa meistrivõistlustel eestlastest parimana 20. koha.

Ilmaolud sundisid Euroopa Triatloni Liitu koos korraldajatega vastu võtma otsust, et võistlused toimuvad sportlaste ohutust silmas pidades sprindidistantsil. Parima eestlasena sai Henry Räppo 20. koha ajaga 52.43, kaotades võitjale 1.25-ga. Ta ujus 750 meetrit 9.58-ga, sõitis 20 kilomeetrit jalgrattal 25.01-ga ja jooksis viis kilomeetrit 16.40-ga. 58-st startinud triatleedist lõpetas võistluse 54, vahendab ajakirja Jooksja Jooksuportaal.

"Tingimused osutusid ikka päris raskeks – ujumises väga tihedad lained, rattas ja jooksus väga tugev tuul. Jään tulemusega pigem rahule, sest konkurents oli tugev. Ujumine ja ratas läksid hästi, sain päris kiiresti liidergruppi, aga jooksus magasin maha ungarlase (U-23 MM hõbe) kiirenduse ja jäin üksi. Kui oleksin temaga suutnud kaasa minna, oleks olnud võimalus lõpetada esimese 15 seas. Siiski jään rahule, sest TOP 20 oli minu miinimum eesmärk ja see sai saavutatud," ütles Räppo.

Johannes Sikk finišeerus 44. kohal ajaga 54.36 ja Armin Angerjärv 54. kohal ajaga 59.28. U-23 Euroopa meistritiitli võitis britt Ben Dijktsra tulemusega 51.18.

Tugevas tuules ja vihmasajus toimunud naiste võistluse võitis sakslanna Lisa Tertsch ajaga 57.47. Katrin Zaitseva sai 43 lõpetaja seas 26. koha tulemusega 1:00.27, kaotust võitjale 2.30. Ta ujus 700 meetrit 10.30-ga, sõitis 20 kilomeetrit jalgrattal 29.22-ga ja jooksis viis kilomeetrit 19.23-ga.