FOTOD | Tokyo suveolümpia korraldajad testisid lumekahureid

Jaapani aerutamisvõistlustel katsetati tuleva aasta Tokyo olümpiamänge silmas pidades lumetootmise masinaid.

Korraldajad peavad Jaapanis toime tulema suure niiskuse ja suvise kuumusega ning kuna aerutamiskanali ääres asuvad osad istekohad päikse käes, siis prooviti nende olukorda leevendada lumetootmise masinate abil. Mõnele inimesele kunstlumi ei meeldinud, aga paljud näisid seda pigem nautivat.

"Korraldajad tahavad proovida kõiki meetodeid, et kuumaga võidelda. See on üks idee, mille peale me tulime," ütles Taka Okamura, kes kuulub Tokyo olümpiamängude korralduskomiteesse. "See ei alanda küll temperatuuri, aga loodetavasti aitab jää inimestel natuke maha jahtuda."

Lumetootmise masinate puhul kasutatakse purustatud jääd, mis õhuga segunedes muutub kunstlumeks. Sõudevõistlusel toimunud test õnnestus korraldajatel aga osaliselt, sest pealtvaatajate sõnul pakkus lumi küll värskendust ja vaheldust, aga temperatuur ja õhuniiskus jäi siiski samaks.

Korraldajad ei ole veel kinnitanud, kas lund näeb ka päriselt olümpiamängude tribüünidel, sest enne on vaja teha veel katsetusi.

Suur suvekuumus on Jaapanis kasvav probleem, sest juulis kerkis temperatuur koguni 40 kraadini ja põhjustas riigis enam kui 50 surma. Eelmisel aastal vajas maist septembrini kuumuse tõttu haiglaravi pea 100 000 inimest.

Tokyo olümpia toimub järgmisel aastal 24. juulist 9. ausgustini.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: