Voolaid: Valgevene võttis lõpus jõuga oma ära

Eesti jalgpallikoondis sai Euroopa meistrivõistlustel valikturniiril valusa kaotuse, kui jäi kodus alla Valgevenele 1:2 (54. Erik Sorga - 48. Nikita Naumov, 90+2. Maksim Skavõš).

"Me ei suutnud teisel poolajal palli valdamisega nii hästi vastast järjepidevalt värava ette suuruda," tunnistas esimest kohtumist Eesti peatreenerina pidanud Karel Voolaid.

"Oli episoodilisi momente, kus saime initsiatiivi ja meie rünnakute lõpud ei olnud nii ohtlikud ja kuskil teise poolaja viimasel veerandil oli näha, et vastane pani sellise käigu juurde, mida me takistada ei suutnud. Võtsid lõpus jõuga enda oma ära."

Voolaid lisas, et vastastel oli eestlastega võrreldes jõudu ja kvaliteeti siiski enam. "Mängisid oma liidri [Igor] Staševitši peale. Ma ei tea, palju tsenderdusi mängu lõpuks kokku tuli, aga ta oskab neid hästi lahendada ja nende pallide peale nad hästi läksid. Nad näitasid kvaliteeti ja surusid võrdsete mängus oma tahte peale."

Voolaiu sõnul jäid hoolealused mängus tervikuna raskustesse. "Episoodiliselt suutsime seda hästi teha, isegi väga hästi. Ja siis mingites momentides ei suutnud. Ja need momendid venisid liiga pikaks. Hoida ise Valgevenet surve all - seda me ei suutnud."

Vigastusohus Konstantin Vassiljev alustas kohtumist siiski algrivistuses ja viibis platsil 77 minutit, misjärel vahetati Artjom Dmitrijevi vastu pingile. "Pigem oli teada, et see vahetus võib olla vajalik juba esimesel, teisel või kolmandal minutil," lausus Voolaid.

"Artjom Dmitrijevi puhul eeldasime sarnast rolli Kostjale, aga kuidagi alateadvuses tõmbasid mängijad allapoole, Mattias Käidil läks lõpus raskeks keskväljal. Eks me vajusime oma värava ette ära ja ei suutnud vastaseid eemal hoida."

Peatreeneri sõnul peab nüüd mõtlema juba esmaspäevasele kohtumisele Hollandiga. "Tuleb ikkagi pead püsti hoida ja valmistuda juba järgmiseks mänguks. Seda hetke praegu tagasi kerida ei õnnestu."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: