Esmakordselt koondisega kohtunud Voolaid: mõlemad EM-valikmängud on tähtsad

Eesti jalgpallikoondis kogunes uute treenerite käe all esmakordselt, et valmistuda Euroopa meistrivõistluste valikmängudeks Valgevene ja Hollandiga. ETV spordisaate stuudios käis koondisest rääkima peatreener Karel Voolaid.

Kui loos toimus ja oli teada, et mängime Valgevenega kodus, siis oli kõigil selge, et see on kõige tõenäolisem mäng võtta punkte. See on sinu esimene mäng, kas see teeb olukorra kuidagi keerulisemaks?

Kindlasti mitte, pigem tunnen head meelt selle üle, et ma saan startida kodupubliku ees ja meie jaoks võrdselt võetava vastasega.

Holland või Valgevene - kumb mäng on sulle tähtsam?

Mõlemad mängud on tähtsad, sellepärast et Valgevenega on meil kodumängude ere ajalugu ja Hollandiga on selline põnevate kodumängude ajalugu. Mõlemad mängud on kindlasti ülitähtsad.

Aga panustad sa ühele rohkem kui teisele?

Ei taha panustada, aga kuna järjekorras tulevad nad Valgevene ja Holland, siis tuleb väga tõsiselt esimesse mängu suhtuda ja mitte mingisuguseid krediite teha teiseks mänguks selle esimese arvelt. Kui järjekord oleks vastupidine, siis me läheks samamoodi väga tõsiselt kohe esimesele mängule peale.

Sul oli täna esimene kokkupuude meeskonnaga. Kas meeskonna koosolekul oli sinu initsiatiivil juttu ka Saksamaale 0:8 kaotusest?

Saksamaa mängu me ei puudutanud ja sellega seoses teatud selliseid väljaütlemisi ja teemasid me kindlasti tõstatame ja räägime, aga ma arvan, et me jõuame oktoobriks sinna, kus me saame selle Saksamaa nagu tõeliselt uuesti ette võtta ja need asjad täpselt läbi rääkida.

Mis su põhisõnum meeskonnale oli koosolekul?

Palju erinevaid sõnumeid oli. Kõige üleüldisem oleks see, et me peame saama heasse tasakaalu võistkonnana väljaku peal nii meie esituse, meie soorituse, et see kannaks tulemust, et see aitaks pöidlahoidjatel pöidlad kõvasti pihku suruda ja üleüldine emotsioon, mis peale mängu koju minnes meid kaasas kannab, peab olema väga väga hea.

Kas sa Martin Reimi ja Janno Kivisillaga oled ka juttu vestnud sellel teemal?

Jannoga me oleme igapäevaselt päris palju lävinud, me kohtume temaga kontoris päris palju ja Martiniga lihtsalt oleme juhuslikult põgusalt mängudel kohtunud ja vestelnud. Ma tean, et ta hoiab mulle pöialt ja meile kõigile siin Eesti pinnal, kes jalgpalliga on seotud. Tunnen nende tuge.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: