Katrin Loo mängust MM-finalistiga: midagi kergelt me andma ei lähe

47 riigi jalgpallinaiskonnad alustavad Euroopa meistrivõistluste uut valiktsüklit, et pääseda 2021. aasta finaalturniirile, mis toimub Inglismaal. Tiitlikaitsja Holland peab avamatši homme Tallinnas Eesti vastu.

Eestiga matš on Hollandi naiskonnale esimese mänguks pärast 7. juulil võidetud MM-hõbedat ja Tallinna tulid vastased, kes teenivad profina leiba seitsmes välisriigis. "Nad mängivad kõik tippklubides, nad on täisprofessionaalid ja igapäevaselt treenida maksimaalselt heades tingimustes ja mängida maksimaalsel tasemel ja kiirusel mänge – see ongi see, mis tõstab mängijaid järjest kõrgemale ja see on ka see, mis koondist järjest kõrgemale tõstab," rääkis Eesti naiskonna kapten Katrin Loo ERR-ile

"Ega me ise ka midagi väga kergelt andma ei lähe. Mõlemale on see esimene mäng ja tuleb sellele minna sajaprotsendiliselt peale," kommenteeris Loo."Mängijate vorm on väga hea, nii füüsiliselt kui mentaalselt oleme sellega eraldi tegelenud, et oleksime eesolevaks mänguks valmis. Peamiselt oleme alustanud nagu ikka kaitsest, sest kaitsetöö on väga oluline ja siis sealt vaikselt edasi, mida mis faasides teeme. Me ei lähe ainult kaitsma, aga ma arvan, et iga mäng algab lähtudes kaitsest."

Kui Euroopa meistril Hollandil on tiimis tituleeritud profid, siis tänases Eesti koondises on vaid viis profimängijat ning amatöörina tegutseb ka kapten Katrin Loo, kes võttis koondisemängudeks töö juurest puhkuse. "Ma töötan riigisektoris ja olen väga tänulik oma tööandjale, kes on väga palju vastu tulnud ja võimaldanud mulle koondise esindamise."

Eesti ja Holland mängisid viimati 2015. aastal Rotterdamis peetud maavõistluses, kus eestlannad pidi vastu võtma 0:7 kaotuse. Loo usub, et mõlemad naiskonnad on pärast seda teinud järjekordse sammu edasi. "Ma arvan, et Holland on teinud sammu edasi, aga ma olen täiesti veendunud, et ka Eesti naiskond on teinud väga suure sammu edasi."

Lisaks Hollandile on meie naistega ühes EM alagrupis veel Venemaa, Sloveenia, Türgi ja Kosovo.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: