Merike Anderson sõlmis lepingu tugeva Saksamaa klubiga

Korvpallur Merike Anderson, kes võitis äsja Eesti naiskonnaga kuldmedali veteranide maailmameistrivõistlustel, jätkab profikarjääri. Anderson sõlmis lepingu Saksamaa kõrgliigas mängiva Kelterni klubiga.

Saksamaast saab kaheksas välisriik, kus Anderson mänginud profitasandil korvpalli. Kuus aastat järjest Belgias meistriks tulnud Anderson sõlmis lepingu Kelterniga, sest mullune Saksamaa meistrivõistluste finalist hakkab mängima ka Eurocupil. Poolte kokkuleppel sõlmiti leping detsembrini, aga kui siis mõlemale kõik sobib, jätkub diil hooaja lõpuni.

"Mina ei valinud neid, pigem nemad valisid mind. Nad teavad mind, oleme nende vastu mänginud. Kuna mina tahan alati kõrgelt lennata ja nad mängivad ka Eurocupi, siis võib-olla minu vanuses Euroliiga jääks liiga heaks, pean ikka väga meeletult pingutama. Aga Eurocup on selline hea ja oleks ju taaskord hea Eurocupis medal ära võtta," sõnas 38-aastane Anderson ERR-ile. "Minu isiklik nägemus on, et selle võistkonnaga võiksime päris kaugele purjetada."

"Belgias teised võistkonnad tahtsid [mind], aga ma lükkasin hooaja lõpus kõik tagasi. Sellest Belgiast on… olen nii kaua aega seal olnud, tahtsin midagi uut ja põnevat nii enda kui sportlikus huvis," jätkas Anderson. "Nüüd, kui see Saksamaa pakkumine tuli, siis tuli neid pakkumisi aknast ja uksest. Esimene ja kolmas liiga tasemelt. Aga see mind ei ahvatle, tahaksin ikkagi kõrgemal tasemal mängida ja ma olen selleks võimeline."

Kelternil on leping ka teise Eesti koondislase Mailis Pokiga, kes käis aga juunis raskel põlveoperatsioonil, millest taastumiseks kulub kokku üheksa kuud. "Olen Mailise käest väga positiivset kuulnud selle klubi vastu ja olen ka nende vastu mänginud. Täiesti roheline tuli sellele klubile," lausus Anderson. "Kaks nädalat tagasi sai treeneriga jutustatud, tema näeb mind ikkagi pigem sellise vaimse emana, et hoiaksin neid noori ohjes, annaksin õpetussõnu. Oleneb vormist, võin mängida üks mäng 10 ja järgmine mäng 30 minutit. Mul vahet ei ole. Kui saan nõu ja jõuga ja saan ka paari minuti jooksul omad asjad ära teha ja olen efektiivne klubi jaoks, siis minul vahet ei ole, kus ma mängin."

Andersonil on seljataga kirev suvi, sest juunis võitis ta Euroopa mängudel Eesti 3X3 naiskonnaga hõbeda ja nüüd käis esmakordselt ka veteranide maailmameistrivõistlustel ja tõi +35 vanuseklassi Eesti naiskonnaga Soomest koju kuldse medali. "Kusjuures, väga vinged [maailmameistrivõistlused]! See on selline väikene samm, et tulla tavaellu. Ühel hetkel pean seda tegema ja see suvi andis väga palju sellist võimalust. Mängisin kuuel erineval turniiril, nüüd siis veteranide maailmameistrivõistlusel. See tunne on äge!" rõõmustas Anderson. "Korvpall on mäng, mida ma armastan. Nii kaua, kui ma jaksan joosta ja vaadates neid vanemaid mängijaid, siis müts maha!"

Kas Andersonil on plaan ka koondist veel aidata? "Kui ma nüüd veel ühe hooaja teen ja mul on leping olemas ja Eesti koondise peatreener kutsub, siis minu jaoks on Eestit esindada alati auaasi," kinnitas Anderson. "Eesti koondisega viis viie vastu ma ei olegi mingit medalit veel võitnud. See on alati kuskil tagataskus varnas ja peas idee käib, et võiks ju."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: