Eesti edukaim naiskorvpallur Merike Anderson: tahtmine on jätkuvalt meeletu

Foto: ERR

Taasiseseisvusperioodi Eesti edukaim naiskorvpallur Merike Anderson lõpetas kuueaastase mänguperioodi Belgias, mille jooksul võitis kuus järjestikkust meistritiitlit, teenis neli karikavõitu ja hõbeda EuroCupil. Professionaalsel tasemel loodab ta mängida veel ühe hooaja.

Kui Sa neid kuut Belgia meistritiitlit võrdled, siis mis on märksõna sellest hooajast?

Kindlasti on see hea tunne, et tulla meistriks ja panna ilus punkt sellele Belgia hooajale. Enam sinna tagasi ma ei lähe, et mingid pakkumised on tehtud aga hetkel olen kõik tagasi lükanud, et ootaks midagi ahvatlevamat.

Belgias sa võitsid naiskonnaga, Castors Brainega 136 mängu järjest meistrivõistlustel ja siis tuli see kaotus. Oli ka kahju, et ei õnnestunud täiuslikku seeriat teha?

Selles mõttes kindlasti kahju, et 136 mängu on ikka päris palju ja nagu varem sai vekslid välja käidud, et tahaks jõuda 175 mänguni, aga seekord läks siis niipidi.

Naiskond 14 Euroliiga mängust vaid ühe võitis, et väga keeruline eurohooaeg oli.

Kõige esimese võitsime, et see oli äge magus tunne, et sealt on hea edasi minna, et hakkame kõrgelt lendama, aga kahjuks läks hoopis teistpidi.

Miks see hooaeg Euroliigas nii nadiks kujunes?

Seda peate peatreenerite ja muude asjapulkade käest küsima. Mina tegin oma asjad nii hästi ära kui ma suutsin, et see ei olenenud minust.

Kas Euroliiga tasemel jätkad?

Ma arvan, et selles särgis tegin ma omad viimased Euroliiga mängud, aga ära kunagi ütle iial.

Euroliigas, kui mu mälu ei peta, siis esimest korda debüteerisid 2006. aastal Poola klubiga?

Jah, et see oli selline – visati valge naine mustade sekka, et uju välja ja no ma sain sealt 8–10 minutit mängida ja see oli väga kõva kogemus ning sealt edasi oli juba easy.

Mis Sind veel motiveerib ühe aasta jätkama profina ja kus sa tahaksid jtätkata?

Motiveerib see hooaeg. Sellised kahetsevad tunded jäid sellest hooajast, et midagi on veel sees ja midagi võiks veel platsi peal näidata. Oskusi mul on, tahtmine on meeletu ja ootan pakkumisi ning kõik uksed ja aknad on avatud.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: