NBA-s võetakse kasutusele videokordused

Järgmisel hooajal saavad treenerid kohtunike otsuseid videokordustelt kontrollida.
Järgmisel hooajal saavad treenerid kohtunike otsuseid videokordustelt kontrollida. Autor/allikas: AP/Scanpix

Korvpalliliiga NBA katsetab järgmisel hooajal videokorduste süsteemi.

Videokordust saab nõuda treener ja seda saab ühe mängu jooksul teha vaid ühe korra. Videokorduste abil saab kontrollida mitmeid kohtunike otsuseid, näiteks mängijatele määratud vigu või seda, kas pall oli sees või väljas. Kui aga kaheldavad olukorrad toimuvad neljanda veerandaja või lisaaja viimase kahe minuti jooksul, vaadatakse need olukorrad ilma treenerite nõudmiseta videolt üle.

Selleks et videokordust paluda, peab treener esmalt võtma aja maha ja kui mäng on peatatud, peab ta kohtunikule nimetissõrme keerutamisega märku andma, et soovib videokordust. Kui videokordust üritatakse nõuda mängu käigus ehk ilma timeout'ita, määratakse meeskonnale tehniline viga ja videokordust ei tule.

Samasugust videokorduste süsteemi on viimasel kahel hooajal kasutatud NBA G-liigas ning kasutatakse ka praeguses suveliigas.

Lisaks on järgmisest hooajast igal mängul ametis väljakuäärne administraator, kes on vajadusel otseühenduses NBA kordustekeskusega New Jersey, selle eesmärk on kiirendada kohtunike ja kordustekeskuse omavahelist suhtlust, kui on vaja kindlaks teha, kas vise oli kahe-või kolmepunktine või kas vise tehti enne viskekella täistiksumist.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: