Getter Laar MM-ist: ameeriklannad teeb tugevaks nende usk iseendasse

Eesti naiste jalgpallikoondise endine väravavaht Getter Laar, kes praegu peab Prantsusmaal treeneriametit, arvab, et USA naiste jalgpallikoondise jätkuva edu pandiks on nende enesekindlus ja kogemused. Laar usub, et tänavusel naiste MM-il on laiem mõju ala populaarsemaks muutmisel ning et ka Euroopa naiskonnad on muutumas üha tugevamaks.

Naiste jalgpalli MM-finaalis taas võidutsenud USA alistas Hollandi 2:0. "Jäin [MM-iga] rahule ja arvan, et parim naiskond võitis. Näha naiste MM-finaali vaatamas sellist rahvamassi andis väga palju emotsioone. Suurepärane mäng ja suurepärane õhtu oli," andis Laar oma hinnangu pühapäeval peetud kullamängule.

Mis teeb ameeriklannad nii võimsaks? "Esiteks usk iseendasse. See on naiskond pikkade traditsioonidega – nad on juba varasemalt MM-i võitnud ja see on neil justkui veres. Nad tulevad sinna, annavad endast kõik ja nad on seal, et võita."

Kui meeste tiitlivõistluste järel kerkib jalgpallis sageli esile kindel mängujoonis, siis Laar naiste jalgpallis seda tänavuse MM-i järel juhtumas ei näe. "Ma ei ütleks, et midagi väga muutub, sest ameeriklannade mängustiil on meile juba varasemalt tuttav. Pigem on näha, kuidas Euroopa võistkonnad on oma mängu paremaks saanud. Hollandlannad näitasid end väga heast küljest – noored mängijad, visad. Ma arvan, et meie jalgpall areneb sellise jõulise mängu peal edasi."

"Ei saa ka unustada, et tehnilise poole pealt naisjalgpallurid arenevad pidevalt ja võime näha ka samasuguseid žeste, mida meesjalgpallurid väljakul korda saadavad."

Naiste MM-il on kahtlemata ka laiem mõju, usub Laar. "Kindlasti loodetakse, et see toob veel rohkem noori tüdrukuid jalgpalli juurde. Üritus oli väga hästi korraldatud ja mida suurem ja parem on meediakajastus, seda rohkem toovad lapsevanemad enda noori väikseid tüdrukuid jalgpallitrenni. Selle pinnal jalgpall arenebki."

Et Eestis naiste jalgpall areneks, on oluline ala jätkuv populariseerimine ja kajastamine. "Kindlasti üheks suureks sammuks edasi oli nende mängude näitamine. Arvan, et päris mitmed Eesti kodanikud polnud isegi kursis, et MM toimub ja nüüd oli võimalik neid mänge näha. Ma arvan, et tuleb korraldada võimalikult palju üritusi ja töötada klubidega käsikäes, sest ainult koos töötades saame arendada siinset jalgpalli," arvab endine Eesti naiskonna puurilukk.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: