Järgmisele jalgpalli MM-ile pääseb 32 naiskonda

Naiste jalgpalli MM-finaal USA - Holland
Naiste jalgpalli MM-finaal USA - Holland Autor/allikas: AP/Scanpix

Rahvusvahelise jalgpalliliidu (FIFA) nõukogu nõustus ühehäälselt ettepanekuga laiendada naiste maailmameistrivõistlustel osalevate naiskondade arvu 24-lt 32-le alates 2023. aastal toimuvast turniirist.

2023. aasta MM-turniirile on juba käimas ka võõrustaja otsimine. Üheksa riiki on oma pakkumise teinud ning neilt oodati kirjalikku pakkumist 4. oktoobriks. Kuna FIFA nõukogu võttis nüüd vastu uue otsuse, siis erandkorras lükatakse ka seda tähtaega edasi 23.-24. oktoobriks. Võõrustaja valitakse välja just siis Shangais toimuval koosolekul.

"Sellel aastal Prantsusmaal toimunud MM-i edu oli hämmastav ning see andis märku, et on aeg liikuda edasi ja astuda konkreetseid samme naiste jalgpalli kasvu arendamiseks. Mul on hea meel näha et see ettepanek on muutnud reaalsuseks," ütles FIFA president Gianni Infantino. "See laiendus omab palju rohkem, kui lihtsalt kaheksa naiskonna liitumist MM-iga. See tähendab, et nüüdsest korraldavad veel kümmekond liikmesriiki oma naistele uut jalgpalliprogrammi, sest neil on tekkinud reaalne võimalus pääseda MM-ile."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: