Kümnekesi lõpetanud Brasiilia võitis Copa America ({{commentsTotal}})

Brasiilia jalgpallikoondis Copa America võidutrofeega
Brasiilia jalgpallikoondis Copa America võidutrofeega Autor/allikas: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Lõuna-Ameerika jalgpalli suurturniiri Copa America finaalis alistas viiekordne maailmameister Brasiilia Rio de Janeiros Peruu 3:1.

Brasiilia asus kodupubliku ees peetud matši juhtima 15. minutil, mil Gabriel Jesuse söödust skooris Everton. Poolaja lõpuminutitel suutis Peruu küll Jose Paolo Guerrero täpsest penaltist seisu viigistada, end Gabriel Jesuse üleminutite tabamus viis meeskonnad vaheajale Brasiilia 2:1 eduseisus.

Teisel poolajal jäi Brasiilia aga ühemehelisse vähemusse, kui võõrustajate mõlemas kahes väravas osaline olnud Jesus sai teise kollase kaardi ning oli sunnitud väljakult lahkuma. Olgugi, et Peruu mäng seejärel elavnes ning suudeti tekitada teravaid võimalusi, lõi järgmise ja kohtumise viimase värava Brasiilia, kui 90. minutil realiseeris penalti Evertoni jalgpalliklubi ründaja Richarlison.

Brasiilia jaoks on tegemist koondise üheksanda Copa America meistritiitliga. Enne tänavust turniiri võidutseti viimati 2007. aastal.