Argentina alistas tulises pronksimängus Tšiili, Messile punane ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lionel Messi ja Gary Medel teenisid mõlemad punase kaardi.
Lionel Messi ja Gary Medel teenisid mõlemad punase kaardi. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Brasiilias peetava Lõuna-Ameerika jalgpalli suurturniiri Copa America pronksimatšis sai Argentina 2:1 jagu tiitlikaitsjast Tšiilist, mõlemad meeskonnad lõpetasid aga kümnekesi.

37. mänguminutil võitlesid Argentina staar Lionel Messi ja Tšiili koondise kapten Gary Medel palli pärast ning Medel lasi pallil Tšiili väljakupoolel üle otsajoone veereda. Messi polnud olukorraga rahul ja ütles midagi Medelile, pärast mida järgnes meestevaheline tõuklemine.

Paraguaylasest kohtunik Mario Diaz de Vivar näitas esmalt Medelile punast kaarti ja seejärel kohe ka Messile.

Messi ei võtnud seetõttu osa ka kolmanda koha auhinnatseremooniast ja süüdistas hiljem Lõuna-Ameerika jalgpalliliitu korruptsioonis. "Me ei pea sellisest korruptsioonist osa võtma. Kogu turniiri vältel pole meid absoluutselt austatud," pahandas Messi. "Korruptsioon ja kohtuniketöö ei lase meil jalgpalli nautida, nad rikkusid selle ära. Ma arvan, et on ette otsustatud, et karika võidab Brasiilia. Loodan, et finaalis siiski kohtunikud ei sekku ja Peruul on aus võimalus võistelda, nad on selle ära teeninud. Aga ma usun, et see on keeruline."

Argentina jäi poolfinaalis enda põlisele rivaalile Brasiiliale alla 0:2 ja ka selle mängu puhul kaheldi mitmetes kohtuniku otsustes. Näiteks oli argentiinlaste hinnangul kaks võimalikku penaltiolukorda, mille puhul tulnuks kasutada videokohtunikke ehk VAR-i, aga seda ei tehtud.

Pronksimängus asus Argentina 12. minutil Sergio Agüero väravast juhtima ja kümme minutit hiljem suurendas Paulo Dyabala eduseisu. Teisel poolajal vormistas lõppseisu Arturo Vidal, realiseerides 59. minutil Tšiili eest penalti.