Raadiolegend Erik Lillo tähistab 75. sünnipäeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Legendaarne raadiohääl Erik Lillo tähistab täna 75. sünnipäeva. Lillo asus 1977. aastal tööle spordikommentaatorina Eesti Raadios, kus töötas 2010. aasta suveni. Ta tegi üle 30 aasta reportaaže olümpiamängudelt ja teistelt suurvõistlustelt.

"Meeldejäävaim reportaaž oli kahtlemata meeste 15 km klassikat Salt Lake City olümpialt. Andrus Veerpalu edu aina suurenes. 15 sekundit, 20 sekundit... See ei saa olla tõsi! Kananahk tuleb tänini peale, kui tollele kullale mõtlen," rääkis Lillo 2010. aastal pärast pensionilejäämist Õhtulehele. "Või Götzis 1995. Õpetasime staadionidiktorit, et pole mitte Erki Null, vaid Erki Nool. Esmalt oli planeeritud vaid üksikud lülitused, aga kui siis hakkas tulema – 10,71, 8.10, Eesti rekord kaugushüppes, mis kehtib seni. Lõpuks olime pidevalt eetris, Nool tegi 8575 punkti."

2010. aastal pälvis Lillo Eesti Ringhäälingute Liidu aastapreemia Kuldmikrofoni.

Tarmo Tiisleri õnnesoov Erik Lillole:

See oli nii umbes 1970. aastate keskpaigas, kui ma olin suvel maal ja kuulasin raadiot. Raadiost tuli kergejõustikureportaaž (või oli see ujumine, vahet pole). Mind lummas see hääl, milles oli väge ja millest kiirgas armastust spordi ja elu vastu.

2010. aasta suvel olin ma jälle maal ja kuulasin raadiost sedasama häält. Veidi madalamaks ja sügavamaks läinud, aga armastust spordi ja elu ja elu vastu oli täpselt sama palju.

Ma olin seda häält tundma õppinud ja kogu aeg imetlenud. Mitte ainult seda kõla ja võimu, mis oli hääle sees, aga seda armastust spordi ja elu vastu, mis oli hääle taga.

Minu suur õpetaja ja eeskuju Erik Lillo saab täna 75. Ta elab praegu Hiiumaal metsa sees ja tuleb järgmisel nädalal oma kooriga Tallinnasse laulupeole laulma. 

Ole terve, Erka! Head sünnipäeva sulle! Võta pits oma lemmikut Cointreau likööri ja tea, et sa oled Eestis mõjutanud oma hääle ja hingega väga paljusi inimesi.

Vikerraadio intervjuu Lilloga juubelihommikul:

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: