Esimesena pääses MM-il poolfinaali Inglismaa naiskond ({{commentsTotal}})

{{1561618080000 | amCalendar}}
Naiste jalgpalli MM: Inglismaa - Norra
Naiste jalgpalli MM: Inglismaa - Norra Autor/allikas: PA/Scanpix

Inglismaa naiste jalgpallikoondis alistas MM-finaalturniiril Prantsusmaal veerandfinaalis eksmaailmameister Norra 3:0.

Inglismaa asus kohtumist juba kolmandal minutil juhtima, kui värava lõi Jill Scott. Edu kasvatati 40. minutil, mil täpne oli Ellen White.

57. minutil mängisid inglannad karistuslöögi lahti kaitsemängijale Lucia Bronze'ile, kes ei eksinud - 3:0!

Inglannadel oli võimalus lükka ka neljas värav, aga Norra puurilukk Ingrid Hjelmseth suutis 83. minutil Nikita Parrise penalti tõrjuda.

Inglannade jaoks on tegemist teise korraga MM-il nelja hulka jõuda. Ka 2015. aastal Kanadas toimunud turniiril jõuti nii kaugele ja lõpetati kolmanda kohaga.

Reedel kohtuvad teises veerandfinaalis võõrustaja Prantsusmaa ja tiitlikaitsja USA. Laupäeval on vastamisi Itaalia - Holland ja Saksamaa - Rootsi.

Enne mängu:

Inglismaa alustas finaalturniiri ühe soosikuna, isegi pärast seda, kui asekapten ja keskväljal niite tõmbav Jordan Nobbs jaanuaris põlve ristatisidemeid vigastas ning MM-ilt eemale jäi.

D-alagrupis võeti esmalt Nikita Parrise ja Ellen White'i väravate toel 2:1 võit Šotimaa üle, seejärel tõi Jodie Taylori tabamus inglannadele raske 1:0 võidu Argentina üle ning viimase kahe MM-i finalisti Jaapani 2:0 alistamine tagas koondisele grupis täisedu. Vastuolulises kaheksandikfinaalis, mis seiskus VAR-i tõttu mitmel korral, oli Inglismaa 3:0 üle Kamerunist. Jaapanile kaks ja Kamerunile ühe värava löönud White jagab väravaküttide edetabelis kolmandat-neljandat kohta.

Norra mängib MM-finaalturniiril ilma valitseva Ballon d'Or'i võitja Ada Hegerbergita, kuid sellele vaatamata on eelmise aastatuhande lõpus naiste jalgpalli absoluutsesse tippu kuulunud koondis näidanud head mängu.

A-alagrupi avavoorus andsid Guro Reiteni ja Lisa-Marie Karlseng Utlandi tabamused ning Osinachi Ohale omavärav Norrale 3:0 võidu Nigeeria üle, seejärel anti hea lahing Prantsusmaale, mis lõppes võõrustajate 2:1 võiduga. Grupi viimases mängus oli Norra Caroline Graham Hanseni ja Isabell Herlovseni penaltite järel 2:1 üle Lõuna-Koreast. Kaheksandikfinaalis alistas Norra penaltiseeria järel Austraalia.

Selle veerandfinaali võitja läheb poolfinaalis vastamisi favoriitide USA - Prantsusmaa vahelise matši võitjaga.

Toimetaja: ERR Sport