Tiitlikaitsja USA kustutas korraldaja lootused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1561709220000 | amCalendar}}
Megan Rapinoe
Megan Rapinoe Autor/allikas: AFP/Scanpix

Ameerika Ühendriikide naiskond alistas jalgpalli MM-i teises veerandfinaalis võõrustaja Prantsusmaa 2:1 ja pääses nelja parema hulka, kus tuleb kohtuda Inglismaaga.

Ameeriklannad haarasid juba viiendal minutil eduseisu, kui Megan Rapinoe viis nad karistuslöögist juhtima. 65. minutil suurendas Rapinoe Tobin Heathi söödust edu juba kaheväravaliseks.

81. minutil õnnestus prantslannadel üks tagasi lüüa, kui Wendie Renard kasutas karistusalas oma pikkuse ära ja suunas palli peaga USA-sse puuri.

Laupäeval kohtuvad kahes ülejäänud veerandfinaalis Itaalia - Holland ja Saksamaa - Rootsi.

Enne mängu:

Heas hoos prantslannad läbisid A-alagrupi puhaste paberitega, saades kirja kolmest mängust kolm võitu, kui paremad oldi Lõuna-Koreast, Norrast ja Nigeeriast. Kaheksandfikfinaalis seljatas kodumurul mängiv Prantsusmaa lisaaja tabamusest Brasiilia naiskonna tulemusega 2:1.

Nelja aasta eest Kanadas enda kolmanda MM-tiitli võitnud ameeriklannad läbisid sarnaselt Prantsusmaale enda grupi täiseduga, võites Taid, Tšiilit ja Rootsit. Kaheksandikfinaalis sai USA raske võidu Hispaania üle, kes tänu Megan Rapinoe kahele täpsele penaltile alistati 2:1.

Matši võitja läheb poolfinaalis vastamisi Inglismaaga, kes alistas eile Norra naiskonna 3:0.

Toimetaja: ERR Sport