Inglaste eksimused ära karistanud Holland jõudis Rahvuste liiga finaali ({{commentsTotal}})

Quincy Promes ja Hollandi jalgpallikoondis teist väravat tähistamas
Quincy Promes ja Hollandi jalgpallikoondis teist väravat tähistamas Autor/allikas: AFP/Scanpix

UEFA Rahvuste liiga teises poolfinaalis oli Holland lisaaja järel 3:1 üle Inglismaast ning kohtub pühapäevases finaalis Portugaliga.

Inglismaa läks kohtumist 32. minutil Marcus Rashfordi resultatiivse penalti järel juhtima, Holland leidis viigivärava 73. minutil, kui Matthijs de Ligt lükkas peaga võrku Memphis Depay nurgalöögi. Kuigi Raheem Sterlingu hiline löök tabas veel Hollandi väravalatti, siis normaalajal rohkem väravaid ei löödud ja nõnda mindi lisaajale.

Seitse minutit pärast lisaaja algust sattus keskkaitsja John Stones palliga suurde hätta, kaotas selle ning kuigi Jordan Pickford tõrjus Depay üks-üks olukorra, lükkas esimesena pallini jõudnud Quincy Promes selle Kyle Walkeri jalast väravasse. Promes, Depay ja üks inglane kombineerisid ka Hollandi kolmanda värava, kui Promes sundis oma karistusala lähistel eksima Ross Barkley, sai palli Depaylt tagasi ja lükkas selle tühja võrku.

Finaalis läheb Holland vastamisi Portugaliga, kes oli kolmapäeval Cristiano Ronaldo kübaratriki järel 3:1 üle Šveitsist. Finaalkohtumisele saab kaasa elada pühapäeval alates kella 21.35-st ETV ja ERR-i spordiportaali vahendusel.