Teemantliiga etapil võideti naiste kaugushüpe seitsmemeetrise lennuga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Malaika Mihambo
Malaika Mihambo Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kergejõustiku Teemantliiga etapil Roomas võitis naiste kaugushüppe sakslanna Malaika Mihambo, kes viis isikliku rekordi ja maailma hooaja tippmargi üle seitsme meetri.

Mihambo alustas Roomas võistlust 6.73, 6.69 ja 6.90-ga, neljandal katsel viis 24-aastane Mihambo isikliku rekordi aga 7.07-ni. Tema järel saavutas teise koha Colombia kaugushüppaja Caterine Ibargüen, kelle parima katse pikkuseks mõõdeti 6.87. 6.76-ga võttis kolmanda koha ameeriklanna Brittney Reese.

Kõrgetasemeliseks kujunes meeste 200 meetri jooks, mille võitis isikliku rekordi ja maailma hooaja tipptulemusega Michael Norman. 19,70 jooksnud ameeriklane edestas kaasmaalast Noah Lylesi 0,02 sekundiga. Meeste kõrgushüppes võidutses Bohdan Bondarenko 2.31-ga, naiste 100 meetri sprindis jooksid kaks naist alla 11 sekundi, kui Elaine Thompson oli 10,89-ga võites Dina Asher-Smithist 0,05 sekundit nobedam.