Tallinna Kalev/TLÜ alustas poolfinaalseeriat võidukalt ({{commentsTotal}})

Eesti meeste korvpalli meistriliiga poolfinaali avakohtumise võitis Tallinna Kalev/TLÜ, kes võõrsil alistas TalTechi meeskonna 78:75.

Avaveerandil läks kohtumist juhtima TalTech, kes viskas kodusaalis 21 punkti Tallinna Kalev/TLÜ 15 vastu. Seejärel rebis TalTech järgmise mänguaja alguses 12 silmaga ette, kuid poolajapausiks libises Tallinna Kalev/TLÜ viiepunktilisele vahele tagasi.

Teist poolaega alustasid paremini külalised, kes 3.37 enne veerandaja lõppu Michael Kyre Buchanani viskest 49:48 juhtima läksid. Võõrustajad vastasid selle peale seitsmepunktilise spurdiga, kuid otsustavale veerandile läksid meeskonnad siiski vastu minimaalse vahega. 57:55 hoidis eduseisu TalTech.

Viimasel mänguaja alguses viigistas Tallinna Kalev/TLÜ Buchanani viskest seisu ning rebis seejärel kolme punktiga ette. Tasavägine mäng jätkus kuni kellale jäi mängu lõpuni aega 4.58. Seejärel tegi Tallinna Kalev/TLÜ viiepunktilise spurdi, mis oli võitmiseks piisav.

Tallinna Kalev/TLÜ parim oli 24 punkti visanud ja kuus lauapalli võtnud Damarcus Jamaal Harrison. Buchanan lisas 19 punkti ja viis lauapalli. TalTechi resultatiivseimad olid Oliver Metsalu ja Jaan Puidet, kes lisaks hankis seitse lauapalli ja andis seitse korvisöötu.

Poolfinaali teine kohtumine meeskondade vahel toimub laupäeval Nordi Spordihoones kell 17. Poolfinaalseeria võitmiseks on vaja kolme võitu. Teine poolfinaalseeria BC Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama vahel algab Kalevi spordihallis reedel kell 19.