Tiisaar: praegu limpsisime natuke seda, mida üldse võimalik saavutada on ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: FIVB

Rannavõrkpallis Eesti esipaariks tõusnud Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar on nüüd mõned nädalad Eestis saanud treenida. Juba varsti alustavad nad taas maailma karika etappidel tiirlemist ja olümpiapunktide kogumist.

Märtsikuus Sydney MK-etapil veerandfinaali jõudnud, Dohas tublisid tulemusi teinud ja maailma edetabelis karjääri kõrgeimale kohale tõusnud Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar on Eestis saanud harjutada mugavas Teras Beachi sisehallis, ilma milleta polekski neil võimalik talveperioodil Eestis trenni teha. Iga päev tehakse pallitrenni, sekka ka jõusaali.

"Meil ei ole erilist põhjaladumise perioodi ega tippvormi ajastamise perioodi. Vorm peab olema läbi hooaja väga hea. Mingeid tippe meil ei ole, suuremalt jaolt hoidmine," rääkis Nõlvak intervjuus ERR-ile.

Tiisaar lisas: "Päris nii ei saa rannavõrkpallis tippvormi ajastada jah. Kui on nelja aasta jooksul korra OM või MM, siis osad paarid natuke ajastavad, aga üldiselt hooaeg kestab veebruarist oktoobrini ja siis sõltub, mis kellelgi täpsemalt suuremad prioriteedid on."

Juba varsti hakkab taas MK-etappide karussell, enne seda ootab ees intensiivsem laager Türgis, kuhu minnakse koos soomlastega, et saada tugevat sparringut.

"Eestis on meil siin praegu sparringupartnerid Kais ja Arak. Neil on kodus rohkem meistritiitleid kui meil. Väga tugev sparring oleks meil Eestis võtta ainult mõne saalimängija näol, aga neil on omad kohustused. Lihtne see ei ole aga teeme tööd selle nimel," ütles Nõlvak.

Head tulemused, mida Eesti paar on koos saavutanud, on tulnud pika töö viljana.

"Oleme päris palju erinevaid lähenemisi katsetanud ja nüüd oleme kuidagi saanud terviklikuma pildi nendest erinevatest lähenemistest," ütles Nõlvak. Tiisaar lisas: "Edasi minna on väga palju. Praegu limpsisime seda, mis on võimalik. Viimased kaks turniiri me teadsime teoorias, et me võiksime mängida teistega võrdselt, aga nüüd me saime praktilised teadmised. Nüüd tuleb mäng saada stabiilseks ja tunda end maailma tippudega võrdselt - see annaks palju juurde."

Lõuna-naabri Läti esipaar on maailma edetabelis praegu teisel kohal. Mida oleks Eestis vaja, et ka kõrgele tippu jõuda?

"Üks asi, millega tegeleme on see, et võtsime järgmiseks eesmärgiks kaasata natuke sparringupartnereid. Üritame luua võimalusi ka teisele paarile ja luua neile võimalusi MK-karussellis mängida. Kindlasti on lätlastel see eelis, et neil on mitu maailma tasemel paari," rääkis Tiisaar.

Tokio olümpia on juba järgmisel suvel. Kas see on saavutatav eesmärk?

"See on nüüdses punktisüsteemis võimalik, sest tõusmine ja ka langemine võib olla kiire. Paar edukat turniiri ja võid kümme kohta tõusta ja langeda samamoodi. Kõik on võimalik," ütles Nõlvak.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: