Holland kostitas alustuseks Valgevenet neljaga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Memphis Depay ja Georginio Wijnaldum
Memphis Depay ja Georginio Wijnaldum Autor/allikas: Imago Sport/Scanpix

Jalgpalli EM-valikturniiri meie alagrupis alustas suure võiduga Holland, kes oli koduseinte toel üle Valgevenest 4:0.

Memphis Depay viis pärast külaliste kaitsja eksimust juba esimesel minutil hollandlased juhtima ja 21. minutil suurendas Georginio Wijnaldum eduseisu.

Kümme minutit pärast vaheaega realiseeris Depay penalti ja lõppseisu vormistas 86. minutil tema söödust Liverpooli keskkaitsja Virgil van Dijk.

Eesti koondis pidi tunnistama võõrsil Põhja-Iirimaa 2:0 paremust. Veel kuulub sellesse gruppi Saksamaa.

Hollandist tunduvalt keerulisema võidu teenis mullune MM-finalist Horvaatia, kes oli E-grupis kodus üles Aserbaidžaanist 2:1 (44. Borna Barisic, 79. Andrej Kramaric - 19. Ramil Šeidajev).

MM-poolfinalist Belgia alistas kodus mulluse finaalturniiri võõrustaja Venemaa 3:1 (15. Youri Tielemans, 45. pen, 88. Eden Hazard - 16. Deniss Tšerõšev).

Tulemused: Kasahstan - Šotimaa 3:0, Küpros - San Marino 5:0, Austria - Poola 0:1, Belgia - Venemaa 3:1, Horvaatia - Aserbaidžaan 2:1, Iisrael - Sloveenia 1:1, Holland - Valgevene 4:0, Makedoonia - Läti 3:1, Põhja-Iirimaa - Eesti 2:0, Slovakkia - Ungari 2:0.