Vana kuld: kuidas Eesti koondis 2011. aastal põhja-iirlasi kurvastas? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti meeste jalgpallikoondis avab neljapäeval EM-valiksarja võõrsil Põhja-Iirimaa vastu. Viimati olid need kaks meeskonda vastamisi 7. oktoobril 2011, kui Eesti sai Belfastis mälestusväärse 2:1 võidu.

Endiselt koondises olev Steven Davis viis põhja-iirlased esimesel poolajal juhtima, aga viimase veeerandtunniga kallustasid eestlased vaekausid ümber: kõigepealt realiseeris Konstantin Vassiljev 77. minutil penalti ja seejärel lõi 84. minutil kauglöögist ka võiduvärava.

Just teine värav on paljudel jalgpallisõpradel siiani meeles, sest põhja-iirlased rõhusid suluseisule, aga kohtunikuvile vaikides sai Vassiljev rahulikult palli ristnurga suunas virutada.

Hiljem selgus, et 2:1 võidust piisas alagrupis kahe parema hulka tulemiseks ja play-off faasi pääsemiseks. Tegemist on siiani Eesti koondise aegade edukaima MM- või EM-valiksarjaga.

Meenuta 2011. aasta kohtumist juuresoleva video abil, kus saab näha löödud väravaid ja kuulda asjaosaliste vahetuid kommentaare!

Toimetaja: ERR Sport