Spetsialist: võrkpallinaiskonnal on oskused, mis lubavad Soome alistada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rando Soome
Rando Soome Autor/allikas: ERR

ETV spordisaate stuudios aitas Eesti võrkpallikoondise mänge lahti harutada võrkpallispetsialist Rando Soome.

Kõigepealt, võidud mõlemad, üks punktide seisukohalt suurema, teine väiksema kaaluga, kuidas neid tänaseid tulemusi hinnata?

Kõik läks täpselt nii nagu lootsime tänase päeva kohta. Suur võrkpallipäev! Palju oli mängus ja kumbki osapool ei vedanud alt. Oli super võrkpalli pühapäev.

Meestest rääkides, nendel oli Euroopa meistrivõistluste pilet juba enne tänast mängu käes ja seetõttu esitus pingevabam?

Ise ma natuke spekuleerisin, kas koondis võib teha Avo Keelele hilise jõulukingi või mängitada teist koosseisus ja anda teistele võimalust, aga see kohtumine näitas selgelt kui professionaalselt Gheorghe Crețu suhtub. Ta ei teinud eksperimente ja läks kindlalt põhikoosseisuga lõpuni ning ei otsitud muid lahendusi.

Kert Toobal pakkus ka enne mängu, et näeme võibolla teatavaid katsetusi, kuid neid täna polnud, miks?

Alati on see, et kui hakkad katsetusi tegema ja midagi läheb aia taha, siis see tuleb kaasa järgmistele mängudele. Siit on sellise fooniga hea minna suvele vastu. See võitmise kultuur säilib. See on psühholoogiliselt meeskonnale oluline, Crețu hoiab seda ja Toobal dirigendina platsil. Parem tsirkuse ja show elemendid ära jätta ja puhast võitu minna püüdma. 

Võrkpallikoondis on meil väga stabiilselt hästi esinenud, mille arvele sa selle eelkõige kirjutaksid?

Muidugi see, et koondis on väga kaua koos mänginud, harjutud on kokku mängima, sama aastakäik, kuldne põlvkond. Fantastiline on kõrvalt vaadata pluss selles kokteilis on veel Crețu peatreenerina.

Naistel on seis lahtine, aga täna näidati tubli sisu, kui kaotatud avageimi järel jõuvarud üles leiti ja lõpuks 3:1 võideti?

Seda võis ka prognoosida. Naised on olnud teenimatult varjus ja nüüd oli neil võimalus mängida rohkem kui 2000 inimese eest. Sellega ei oldud harjutud.
Ma arvan, et naiskond võttis maksimumi - head kogemused ja vajalikud punktid.

Kolmapäeval tuleb mängida Soomega ning kindla edasipääsu EM-ile tagab siis ainult võit. Kodus jäädi Soomele augustis 2:3 alla ja siis just 2:0 eduseisust. Tänane võit andis aga kindlasti tublisti enesekindlust, mis ilmselt mängib kolmapäeval väga suurt rolli?

Kõik teavad, et väga palju on Soomes mängus. Täna saadi eneskindlust, aga põhiline on, et tüdrukud läbi ei põleks seal, üle ei mõtleks, liiga ei teadvustaks selle mängu olulisust. Kui oma pingevaba mängu mängitakse, siis oskused lubavad kindlasti neil Soome alistada. Selles ma ei kahtle.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: