Andrei Ojamets: loodan, et saime Soomega kohtumise eel enesekindluse tagasi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti võrkpallinaiskond alistas Tartu Ülikooli spordihoones Rootsi naiskonna tulemusega 19:25, 25:23, 25:17, 25:23 ning astus suure sammu lähemale EM-finaalturniirile.

"Ma kartsin natuke seda, et me võime krampi minna," kommenteeris avageimi kaotust Eesti naiskonna peatreener Andrei Ojamets ERR-ile. "Kõik said väga hästi aru, kui tähtis see mäng on. Tore on sellise publiku ees mängida, samas on see suur vastutus ja suur koorem. Meil ei ole sellist suurt kogemust mängida sellise publiku ees. Tahtmist oli palju, aga mõte peas jäi seisma ja tänu sellele jalad ei liikunud ning tegime palju rumalaid vigu. Näiteks 25 punktist, mis me kaotasime, olid kümme omad vead. Kui üle viie vea teed, siis seda loetakse ka paljuks. Kümme on liiga palju. Peaaegu pool geimi. Selle taga kõik see oligi. Õnneks suutsime paisu tagant need asjad lahti lasta ja hakata oma mängu mängima. Mäng ei olnud ilus, aga nagu Nõuka ajal öeldi, et mängi sitalt, aga võida."

Tänane võit andis Eesti võrkpallinaiskonnale vajaliku enesekindluse kohtumiseks Soomega, sest vaid üks võit lahutab eestlannasid ajaloolisest saavutusest, EM-valikturniirist. "Selge see, et esimeses geimis oli probleem servi vastuvõtuga ja sealt see mäng lagunes," jätkas Ojamets. "Ise ei suutnud me ka selliseid oma häid serve enda kasuks pöörata. Esimese ja teise geimi vahel ütlesin tüdrukutele, et oma mängu me ei mängi ja nüüd on soojendus tehtud. Edasi on vaja oma mängu hakata mängima. See mäng oli väga tähtis ja ma loodan, et enne mängu Soomega saime enesekindluse tagasi. Soome eilne mäng - müts maha. Neil ei olnud mitte midagi vaja, aga nad mängisid nagu lõvid ja nad olid peaaegu võitnud. Kui nad oleks eile võitnud, siis me oleks ka täna edasi pääsenud, aga paraku nüüd peame kolmapäeval veelkord tõestama, et me oleme selle koha väärilised. Ma ei oota Soomes lihtsat mängu."

Kahe mängu vahel hõisati välja ka aasta parimad võrkpallurid. Parimaks naiseks nimetati Kertu Laak ja meheks Robert Täht. Parima treeneri tiitli pälvis Andrei Ojamets.