Messi säras ja Barcelona lõpetab aasta liidrina ({{commentsTotal}})

Lionel Messi
Lionel Messi Autor/allikas: Zuma Press/Scanpix

Hispaania jalgpalli meistriliigas tegi taas hea mängu Lionel Messi, kes aitas Barcelona kodus 2:0 võiduni Celta de Vigo üle.

Celta väravavaht Ruben Blanco suutis küll kümnendal minutil argentiinlase löögi tõrjuda, aga otse prantslase Ousmane Dembele jalale, kes palli väravasse läkitas.

Avapoolaja viimasel minutil tegi Messi juba ise skoori. See oli ühtlasi talle kuuendaks väravaks viimase kolme liigamängu jooksul.

Celta oli endale eelmise nelja Barcelona koduväljakul peetud kohtumise jooksul lasknud lüüa 18 väravat ja kuigi seekord tuldi paremini toime, siis ise ei suutnud nad ohtlikke võimalusi tekitada. Eriti nüriks läks ründemäng pärast Iago Aspase vigastust teise poolaja alguses.

Barcelona tõusis nüüd tabelis 37 punkti peale ehk selle aastanumbri sees ei suuda keegi nende positsiooni kõigutada. Lähim jälitaja Madridi Atletico alistas kodus Espanyoli 1:0 (56. pen Antoine Griezmann).

Tabelitipp: 1. Barcelona 37 punkti (17 mängust), 2. Madridi Atletico 34 (17), 3. Sevilla 31 (16), 4. Madridi Real 29 (16), 5. Alaves 28 (17), 6. Real Betis 26 (17), 7. Getafe 25 (17), 8. Girona 22 (17).